pashaBiceps Virtus.pro
fot. ESL/Patrick Strack

Youngsters ogrywa Copenhagen Flames i melduje się w LOOT.BET/CS Season 3!

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po niezwykle wyrównanym, lecz ostatecznie przegranym meczu z Heretics Youngsters przystąpiło do pojedynku z Copenhagen Flames. Nasi rodacy wyszli z tej serii zwycięsko, dzięki czemu dołączyli do listy uczestników LOOT.BET/CS Season 3.

Youngsters 2 : 0 Copenhagen Flames

(Zamknięte kwalifikacje do LOOT.BET/CS Season 3 – finał drabinki przegranych)
Dust2 Overpass Train Mirage Vertigo Inferno Nuke
16 12 Train 3 3
4 0
16 10 Mirage 5 6
6 1
Nuke

Polacy nie mogli wymarzyć sobie lepszego wejścia w Traina, bowiem na ich konto trafiło sześć otwierających starć. Potem nasi rodacy pozwolili sobie na trzy potknięcia, po których powrócili do dawnego tempa zdobywania punktów. Sytuacja Duńczyków na wybranej przez nich mapie nie wyglądała kolorowo, wszak nie byli oni w stanie odbić się od dna. Przed przerwą Copenhagen Flames miało w swoim dorobku tylko trzy oczka, wobec czego Skandynawowie musieli zacisnąć pięści i wziąć się do pracy. Tak się jednak nie stało, gdyż Youngsters po raz kolejny rozprawiło się z rywalami w rundzie pistoletowej i wyłącznie kwestią czasu wydawał się być koniec mapy. Zaskoczenia nie było – Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty i spółka zmiażdżyli przeciwników aż 16:3.

Po upływie kilku minut przenieśliśmy się na drugą lokację, gdzie zespół Sebastiana „Basso” Aagaarda z zaledwie jedną stratą zgarnął pierwsze pistole. Terroryści odpowiedzieli w trzeciej odsłonie, gdy Filip „tudsoN” Tudev po profesorsku poradził sobie w sytuacji 1 na 2. Wkrótce Youngsters wyrównało stan rywalizacji i na krótką chwilę wysunęło się na prowadzenie, lecz szybko je utraciło. Od 11. rundy nadwiślańska ekipa wyraźnie przejęła inicjatywę na serwerze, zgarniając pięć punktów z rzędu. Jeżeli CPH Flames marzyło o przedłużeniu spotkania o jeszcze jedną mapę, to musiało zaprezentować znacznie lepszego CS-a po zmianie stron. Podobnie jak na Trainie, tak i na Mirage’u duńska piątka nie zdołała odwrócić losów batalii, ale przynajmniej nie zakończyła połówki bez żadnej zdobyczy. Koniec końców polski miks triumfował 16:6.

Tym samym w LOOT.BET/CS Season 3 zobaczymy przynajmniej dwie drużyny z Polski, gdyż wcześniej bezpośrednią przepustkę do rozgrywek otrzymało Illuminar Gaming. Pełną listę zaproszonych do tej pory formacji można odnaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Druga runda play-offów już pewna, fotel lidera o krok. REC umacnia swoją pozycję w Ultralidze

Mimo że zapowiadało się na to od kilku tygodni, dopiero dziś możemy powiedzieć to ze stuprocentową pewnością – Rogue Esports Club może być spokojne o...