Hossa Esport: 35 mln dla 100T, TSM × Logitech G, Samsung zawiesza współpracę z PRIDE

Od ostatniego artykułu z cyklu Hossa Esport minęły dwa tygodnie nieustannych esportowych emocji. Dziś ponownie wracamy do Was z kolejną dawką biznesowych wydarzeń na międzynarodowej arenie sportów elektronicznych. Poniżej znajdziecie krótkie opisy paru biznesowych wydarzeń mających znaczenie na polskim podwórku, jak na przykład zawieszenie współpracy Samsunga z PRIDE, a także tych mające znaczenie poza granicami naszego kraju i będące poruszane przez zagraniczne media.

fot. FaZe Clan

FaZe Clan rozpoczął współpracę z izraelską marką Wix, która jest jedną z największych na świecie platform do budowania stron internetowych. Z jej usług korzystają codziennie miliony osób na całym świecie. Owocem tej współpracy jest oficjalna strona internetowa zespołu Fortnite. Firma z Izraela będzie współpracować z FaZe Clanem tworząc „zintegrowane treści społecznościowe i cyfrowe”, przy tym wykorzystując graczy reprezentujących organizację.

fot. Red Bull

Red Bull rozpoczął współpracę z HyperX, który dzięki temu będzie wyłącznym dostawcą sprzętu w postaci słuchawek, klawiatur, mysz oraz podkładek pod nie dla wszystkich wydarzeń esportowych organizowanych przez markę produkującą napoje energetyczne. Producent peryferiów dopełniła warunków współpracy już podczas ubiegłego Red Bull Rise Till Dawn, który miał miejsce między 13 a 14 czerwca.

fot. Team SoloMid

Team SoloMid poinformował na konferencji RISE w Hong Kongu, iż postanowił przedłużyć współpracę z Logitech G o kolejne 3 lata. Marka dostarcza akcesoria i peryferia komputerowe północnoamerykańskiej organizacji już od 5 lat. Warto również zauważyć, iż coraz częściej możemy usłyszeć o kolejnych partnerstwach szwajcarsko-amerykańskiego producenta, a także o przedłużeniach relacji, jak na przykład z Astralis kilka tygodni temu.

fot. Cybersport.pl

Już niebawem Astralis, czyli jedna z najlepszych drużyn CS:GO na świecie, oraz Origen, będące w samej czołówce ekip LoL-a, staną się niezależnymi organizacjami. Zapowiedziano, iż do uniezależnienia od RFRSH Entertainment dojdzie jeszcze przed nadchodzącym Majorem w Berlinie. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można uzyskać pod tym linkiem.

fot. StarLadder

Organizator nadchodzącego Majora w Berlinie, StarLadder, nawiązał na tę okazję współpracę z producentem krzeseł gamingowych. Owe produkty zostaną wykorzystane przez graczy oraz komentatorów. O marce Secretlab mogliśmy usłyszeć już wcześniej, gdyż współpracuje ona z takimi firmami jak Cloud9, Republic of Gaming czy LCS.

fot. youtube.com/100Thieves

100 Thieves otrzymało dofinansowanie ze strony Artist Capital Management w wysokości 35 milionów dolarów. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozwój formacji aktualnie występujących pod banderą 100T, a także poszerzenie działań o zupełnie nowe dywizje. Rozwinięta zostanie również linia ubrań sygnowana nazwą organizacji. Więcej na temat tej współpracy można dowiedzieć się pod tym linkiem.

fot. PRIDE

Samsung postanowił zawiesić współpracę z PRIDE z powodu rasistowskich komentarzy jednego z zawodników organizacji – Eimantasa „Yashiro” Šniukasa. Koreańska firma współpracuje z organizacją Piotra „neqsa” Lipskiego od dwóch lat, jednak aktualnie stanęła ona pod znakiem zapytania. Więcej na ten temat można dowiedzieć się pod tym linkiem.

fot. Immortals Gaming Club

Immortals Gaming Club ogłosiło nawiązanie współpracy z amerykańskim producentem obuwia sportowego, firmą K-Swiss. Obie strony połączą siły w celu projektowania oraz wypuszczania na rynek modeli butów dla graczy. Według Noaha Whinstona, CEO IGC, korzystanie z ich obuwia może przynieść esportowcom korzyść w pojedynkach z przeciwnikami. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod tym linkiem.

fot. Pittsburgh Knights

Znany amerykański raper Wiz Khalifa rozpoczął współpracę z Pittsburgh Knights. 31-latek będzie partnerem strategicznym północnoamerykańskiej organizacji i będzie się z nią dzielił swoją wiedzą na temat marketingu, wydarzeń na żywo i szeroko pojętej rozrywki. Co ciekawe piosenkarz wywodzi się właśnie z Pittsburgha i jego celem jest „stworzenie kolejnej zwycięskiej ekipy dla tego miasta”. Więcej informacji  znajdziecie w naszym artykule.

fot. Razer

mousesports ogłosiło, iż rozpoczęło współpracę z Razerem. Marka będzie dostarczać akcesoria i peryferia komputerowe niemieckiej organizacji, a w zamian za to zawodnicy będą korzystać z urządzeń ów producenta.

fot. UGC

Organizator turniejów Ultimate Gaming Championship (UGC) połączył swoje siły z U.S. Army Esports. Oba podmioty będą wspólnie organizować takie wydarzenia, jak Apex Predator Series czy inne imprezy związane z Apex Legends. Już w ubiegłym roku mogliśmy zauważyć, że amerykańska armia coraz bardziej interesuje się sportami elektronicznymi. Warto dodać, iż posiada ona własną drużynę, a teraz coraz częściej włącza się w organizację różnych wydarzeń.

Więcej artykułów z cyklu Hossa Esport jest dostępne pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Postać-pułapka i bestia nie do zatrzymania. Jak wyglądają prace nad Fiddlesticksem i Volibearem?

Pod koniec maja Riot Games ogłosiło, że kolejnymi po Pantheonie bohaterami, którzy otrzymają kompletną aktualizację rozgrywki i grafiki, będą Fiddlest...