RFRSH uzgodniło warunki sprzedaży Astralis i Origen

W połowie miesiąca świat obiegły informacje, iż Astralis oraz Origen staną się niezależne od RFRSH Entertainment i będą podlegały pod nowo stworzoną firmę. Teraz już wiemy, że finalizacja tego „rozstania” jest naprawdę blisko i wszystko powinno zostać sfinalizowane już w przyszłym tygodniu.

Wspomniane ekipy przejdą w ręce Astralis Group ApS, która, według informacji TV 2 Sport, nabędzie do nich prawa za kwotę około 10-15 milionów euro. W nowo powstałej spółce zatrudnienie znajdzie kilka osób związanych do tej pory z RFRSH – mowa między innymi o dotychczasowym CEO, Nikolaju Nyholmie (będzie pełnił tę samą rolę w Astralis Group), oraz współzałożycielu ,Jakobie Lundzie Kristensenie, który obejmie teraz funkcję dyrektora ds. sportu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po rezygnacji z prowadzenia Astralis i Origen, RFRSH skupi się na organizacji turniejów spod szyldu BLAST Pro Series, które, według słów Nyholma z ujawnionego maila, mogą przyjąć format ligowy.

Jestem niezwykle dumny z tego, co udało nam się osiągnąć, ale w pewnym momencie musieliśmy dokonać wyboru – zapewnił były dyrektor generalny RFRSH Entertainment. – Moje serce jest blisko Astralis i Origen. Naszą misją cały czas jest sprawienie, aby Astralis i Origen były lepsze. Lokomotywa, bez poważnych zmian, ale za to z jeszcze większą siłą, będzie jechała dalej – dodał.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec niejasności – znamy uczestników i drabinkę play-offów Ultraligi!

Sytuacja w tabeli Ultraligi rozwikłana. I choć potrzeba do tego było aż dwóch dogrywek, to wreszcie znamy nie tylko ostateczny wygląd klasyfikacji, al...