W przeciągu ostatnich siedmiu dni w esporcie działo się naprawdę dużo! Poznaliśmy datę i miejsce premiery nowej wersji Cache'a, dowiedzieliśmy się, że FaZe Clan pozwał Tfue oraz staliśmy się świadkami startu 10. już sezonu Fortnite'a. O tych i innych zdarzeniach przeczytasz w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Cache ukończony. Znamy datę i miejsce premiery

Prace nad nową wersją Cache'a dobiegły końca, a my poznaliśmy datę i miejsce premiery areny zmagań z CS:GO. Ta nastąpi podczas nadchodzącego wielkimi krokami ESL One New York 2019.

https://cybersport.pl/213500/znamy-date-i-miejsce-premiery-nowej-wersji-cachea/

Znamy wszystkich uczestników Majora w Berlinie

Po zakończeniu regionalnych Minorów przyszedł czas na Minor Play-in, w którym wzięły zespoły z trzecich miejsc w każdej z czterech części eliminacji. Tym razem do podziału były aż trzy sloty na Majorze, które przypadły kolejno DreamEaters, North oraz INTZ Esports.

https://cybersport.pl/213047/oto-oni-znamy-24-uczestnikow-starladder-major-berlin-2019/

Kontrakt OKOLICIOUZA z Virtus.pro dobiegł końca

Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty na początku maja trafił do Virtus.pro, a w lipcu przesunięto go na ławkę rezerwowych. Teraz wiemy, że były reprezentant m.in. EURONICS Gaming jest już wolnym zawodnikiem.

https://cybersport.pl/213402/kontrakt-z-virtus-pro-dobiegl-konca-okoliciouz-wolnym-zawodnikiem/

Duże zmiany w CS:GO

Valve wydało nową aktualizację do Counter-Strike'a: Global Offensive. Najnowsza łatka wprowadziła wiele zmian na Vertigo, a także nowe mapy i kategorię matchmakingów – Scrimmage Maps.

https://cybersport.pl/213350/aktualizacja-csgo-nowe-mapy-i-tryb-matchmakingow-duze-zmiany-na-vertigo/

Zmiany w Actina PACT

Do roszad personalnych doszło w dywizji CS:GO reprezentującej barwy Actina PACT. Jej członkami nie są już Piotr „morelz” Taterka i Adrian „imd” Pieper, którzy odsunięci zostali od składu w wyniku niezadowalających rezultatów.

https://cybersport.pl/213210/zmiany-w-pact-morelz-i-imd-poza-zespolem/

gob b kończy karierę; zmiany w BIG

Zakończenie kariery przez Fatiha "goba b" Dayika było zwiastunem poważniejszych zmian w BIG. W ich wyniku do podstawowego składu drużyny wywodzącej się zza naszej zachodniej granicy powrócili Owne "smooya" Butterfield i Johannes "nex" Maget.

https://cybersport.pl/213528/koniec-pewnej-ery-gob-b-zakonczyl-kariere-gracza/

https://cybersport.pl/213556/rewolucja-kadrowa-w-big-do-skladu-wracaja-smooya-oraz-nex/

FaZe pozywa Tfue

To nie koniec konfliktu pomiędzy FaZe Clanem i Turnerem „Tfue” Tenneyem. Organizacja pozwała swojego byłego zawodnika za jej dyskredytację i dzielenie się poufnymi informacjami, co wpłynęło na jej inne współprace biznesowe.

https://cybersport.pl/213504/faze-nie-pozostaje-dluzne-tfue-i-rowniez-pozywa-zawodnika/

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na OWC 2019

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na nadchodzący Overwatch World Cup 2019. Na liście znajdziemy zarówno dotychczasowych reprezentantów, jak i kilka nowych nazwisk. Największą gwiazdą zespołu jest niewątpliwie Karol „Danye” Szcześniak.

https://cybersport.pl/213056/znamy-sklad-reprezentacji-polski-na-overwatch-world-cup-2019/

Wystartował 10. sezon Fortnite'a

Wraz z nadejściem sierpnia staliśmy się świadkami startu nowego sezonu Fortnite'a. Nowa aktualizacja wprowadziła do gry bardzo dużo zmian, a kedną z nich jest dodanie machiny kroczącej BRUTAL. Modyfikacje nie ominęły również mapy i trybu kreatywnego.

https://cybersport.pl/213369/wystartowal-10-sezon-fortnitea/

Ekipa Jankosa ogrywa Fnatic w LEC

Sódma kolejka letniego splitu League of Legends European Championship za nami. W sobotę wieczorem byliśmy świadkami starcia G2 Esports z Fnatic, czyli pojedynku ekip, które zawsze przynosiły widzom najwięcej emocji. Tym razem zatriumfowała ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

https://cybersport.pl/213657/starcie-tytanow-lec-na-korzysc-g2-jankos-i-spolka-ogrywaja-fnatic-w-meczu-na-szczycie/

Nowa gra Riotu będzie bijatyką

W trakcie Evolution Championship Series 2019 jeden z pracowników Riot Games – Tom „ProtomCannon” Cannon – ogłosił, że studio pracuje nad bijatyką. Na ten moment to niestety jedna informacja o ów produkcji, jaka ujrzała światło dzienne.

https://cybersport.pl/213627/nowa-gra-od-riotu-bedzie-nalezala-do-gatunku-bijatyk/

MoAuba wygrywa FIFA eWorld Cup 2019

Po trzech dniach zaciekłej walki Mohammed „MoAuba” Harkous zdobył tytuł mistrzowski FIFA eWorld Cup 2019. W Mistrzostwach Świata w FIFĘ 19 brało udział łącznie trzydziestu dwóch zawodników, z których żaden nie pochodził z Polski. Dzięki pokonaniu w finale Mossada „Msdossary'ego” Aldossary'ego, Harkous wygrał aż 250 tysięcy dolarów, podczas gdy jego rywal otrzymał ich tylko 100 tysięcy.

https://cybersport.pl/213757/moauba-wygrywa-fifa-eworld-cup-2019/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.