STS
Mystiques, EXCEL, LEC 2019 Summer Split W3
fot. Riot Games

Wyrzucanie za burtę rozpoczęte. Play-offy LEC nie dla EXCEL

Pierwsza drużyna pożegnała się z resztkami nadziei na miejsce w czołowej szóstce letniej rundy League of Legends European Championship. Niestety, jest nią EXCEL Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. Przegrywając z Origen zespół zakończy ten tydzień z czterema wygranymi na swoim koncie, zaś uplasowana na szóstym miejscu ekipa będzie miała co najmniej siedem zwycięstw. To również złe wiadomości […]

Pierwsza drużyna pożegnała się z resztkami nadziei na miejsce w czołowej szóstce letniej rundy League of Legends European Championship. Niestety, jest nią EXCEL Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. Przegrywając z Origen zespół zakończy ten tydzień z czterema wygranymi na swoim koncie, zaś uplasowana na szóstym miejscu ekipa będzie miała co najmniej siedem zwycięstw. To również złe wiadomości dla fanów Rogue, gdyż dystans dzielący ekipę trzech Polaków i Origen ponownie wynosi jeden punkt.

Origen Origen 1:0 EXCEL
Alphari Expect
Kold Caedrel
Nukeduck Mickey
Patrik Jeskla
Mithy Mystiques

Na początku meczu najjaśniej błyszczał Marc „Caedrel” Lamont, którego ganki na górną aleję raz po raz kończyły się śmiercią Barneya „Alphariego” Morrisa. Pokaz umiejętności dał również Son „Mickey” Young-min, w pięknym stylu pozbywając się nieco zbyt agresywnego Erlenda „Nukeducka” Holma w północnej części mapy. Na szczęście graczy Origen znacznie lepiej szło im na środkowej i dolnej alei, gdzie Jonas „Kold” Andersen z pomocą kompanów wysyłał rywali do fontanny. To utrzymywało wyrównany stan złota, ale szala zwycięstwa stopniowo przechylała się na stronę OG.

Choć w bezpośrednich konfrontacjach lepiej radziło sobie EXCEL, to podopieczni Andre Guilhoto prezentowali lepszą kontrolę mapy. Niszcząc dwie wieże rywali Origen wysunęło się również na prowadzenie w złocie. Po długiej przerwie wywołanej błędem w grze OG ruszyło z kopyta, eliminując trzech rywali, a wkrótce po tym również Nashora. Z fioletowym wzmocnieniem Nukeduck i spółka pozbyli się pozostałych wież wewnętrznych oraz inhibitora na midzie. Do przypieczętowania wygranej zespół Norwega nie potrzebował nawet drugiego Barona – w 33. minucie zadał decydujący cios i pozbawił EXCEL szans już na dobre.

Za kilka minut rozpocznie się kolejne spotkanie z udziałem naszego rodaka. Tym razem okazję do poprawy swojego bilansu będzie miał Marcin „Jankos” Jankowski, którego G2 Esports zmierzy się z Misfits Gaming. Ten pojedynek będziecie mieli okazję obejrzeć z polskim komentarzem za pośrednictwem kanałów Polsat Games w telewizji oraz internecie. Po więcej informacji dotyczących LEC 2019 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielka niespodzianka w LEC. Rogue miażdży Schalke i przybliża się do fazy play-off!

Kibice Rogue mają powody do świętowania – zespół Oskara "Vandera" Bogdana w drugim dzisiejszym meczu w ramach ósmego tygodnia LEC w sensacyjny sposób...