fot. ESL/Adam Łakomy

Udany debiut odświeżonego składu PACT, mieszane wyniki Polaków w LOOT.BET/CS

Pierwszy dzień nowego tygodnia przebiegał pod znakiem rywalizacji polskich ekip CS:GO w internetowych rozgrywkach. Dzisiejszego popołudnia i wieczoru w akcji zobaczyliśmy cztery rodzime formacje. Po poniedziałkowych zmaganiach powody do radości mogą mieć przedstawiciele Izako Boars oraz Actina PACTU.

Jako pierwsze z nadwiślańskich składów na serwerze pojawiły się popularne Dziki. Te w ramach 3. sezonu LOOT.BET/CS podjęły niemiecko-szwajcarskie ad hoc gaming, wychodząc z tej batalii z tarczą. Zwycięstwo to nie należało do najtrudniejszych, bo o ile piątka zza naszej zachodniej granicy podjęła jeszcze walkę na Duście2, tak na Trainie była już kompletnie bezradna. Dzięki temu triumfowi IB znalazło się już o krok od zapewnienia sobie przepustki do play-offów internetowych rozgrywek.

Tyle szczęścia nie miał za to adwokacik. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i partnerzy w ramach tych samych zawodów co Izako Boars, stawili dziś czoła składającemu się z czterech Rosjan i Łotysza Unique Teamowi. Niestety dla naszych rodaków, pierwsza lokacja padła łupem rywali, jednak kilkadziesiąt minut w takich zwycięstwo w takich samych rozmiarach stało się udziałem Polaków. O wszystkim musiał więc zadecydować Dust2, na którym reprezentująca region CIS piątka kontrolowała sytuację i wkrótce przypieczętowała zwycięstwo. Dla ekipy z naszego kraju porażka ta powoduje wyczerpanie marginesu błędu i jeśli marzy ona jeszcze o fazie pucharowej, nie może pozwolić sobie na wpadkę.

Spora część kibiców rodzimego CS-a z niecierpliwością wyczekiwała debiutanckiego meczu z udziałem odświeżonego składu PACTU. Wczoraj bowiem organizacja ta ogłosiła zakontraktowanie dwóch nowych strzelców – Krzysztofa „Goofy’ego” Górskiego oraz Szymona „Crityourface” Plutę, a już dziś mieliśmy okazję zobaczyć dwa nowe nabytki w akcji. Jak się okazało niedługi czas na przygotowanie i wspólny trening nie przeszkodził półfinalistom ESL Mistrzostw Polski w zaliczeniu premierowego triumfu. PACT dwukrotnie rozprawił się wszak z inną polską drużyną – Me & the boys, którą, co ciekawe, do niedawna reprezentował m.in. Crityourface. O dwóch wygranych pojedynkach BO1 w ramach Alienware Game Arena Season 1 zadecydowały jednak detale, bowiem w obu grach oglądaliśmy walkę niemal do ostatniej rundy regulaminowego czasu gry.

Komplet poniedziałkowych wyników meczów Polaków prezentuje się następująco:

12 sierpnia
15:55 ad hoc gaming 0:2 Izako Boars Dust2 12:16
Train 2:16
18:55 adwokacik 1:2 Unique Team Train 8:16
Mirage 16:8
Dust2 8:16
19:00 Me & the boys 0:2 Actina PACT Dust2 13:16
Mirage 14:16
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

coldzera: Rozpatruję cztery oferty, które otrzymałem

Dziś mija dokładnie miesiąc odkąd Marcelo "coldzera" David trafił na ławkę rezerwowych MIBR-u. W tym czasie, czego należało się spodziewać, sytuacja k...