fot. ESL/Helena Kristiansson

Siadamy głęboko w fotelach i zapinamy pasy – rusza berliński Major!

Jeżeli irytowała was przedłużająca się wakacyjna przerwa, to mamy dobre informacje – właśnie dobiegła ona końca! Już za kilka godzin rusza najważniejszy turniej drugiej połowy 2019 roku, czyli StarLadder Major Berlin, podczas którego o tytuł najlepszej ekipy świata powalczy cała międzynarodowa czołówka.

Wszystko rozpocznie się od Fazy Nowych Pretendentów, w której zabraknie jeszcze tych „największych drużyn” pokroju Astralis czy też Teamu Liquid, ale nie oznacza to, że będziemy się nudzić. Do gry wejdzie przecież wicelider rankingu HLTV z Teamu Vitality, który na inaugurację zmierzy się z debiutującym na turnieju tej rangi Syman Gaming. Francuska formacja będzie bez wątpienia jednym z faworytów pierwszego etapu zmagań i wielu ekspertów typuje nawet, że nie poniesie ona w nim choćby jednej porażki. Czy tak się faktycznie stanie? Trudno powiedzieć, bo chrapkę na sukces mają także m.in. powracające na Majora mousesports, którego rywalem będzie inny debiutant z Europy Wschodniej, forZe.

Warto będzie śledzić też poczynania takich drużyn, jak AVANGAR, Complexity Gaming czy też NRG. Wszystkie z nich stosunkowo niedawno dokonały zmian w swoich składach i chociaż zdążyły już zaprezentować się w odświeżonej wersji na lanie, to dopiero turniej w Berlinie będzie prawdziwym sprawdzianem tego, czy poczynione przez nie ruchy były odpowiednie. Należy też wspomnieć, że dziś każdy z zespołów zobaczymy dwukrotnie, bo poza pierwszą rundą rozegrana zostanie też runda druga, która część formacji przybliży do upragnionego awansu do Fazy Nowych Legend, a inne przyprawi o potężny ból głowy spowodowany widmem eliminacji.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

23 sierpnia
12:00 Team Vitality vs Syman Gaming BO1
12:00 NRG vs DreamEaters BO1
13:15 G2 Esports vs TYLOO BO1
13:15 North vs INTZ eSports BO1
14:30 FURIA Esports vs HellRaisers BO1
14:30 mousesports vs forZe BO1
15:45 AVANGAR vs Complexity Gaming BO1
15:45 CR4ZY vs Grayhound Gaming BO1
17:00 pierwszy mecz 2. rundy BO1
17:00 drugi mecz 2. rundy BO1
18:15 trzeci mecz 2. rundy BO1
18:15 czwarty mecz 2. rundy BO1
19:30 piąty mecz 2. rundy BO1
19:30 szósty mecz 2. rundy BO1
20:45 siódmy mecz 2. rundy BO1
20:45 ósmy mecz 2. rundy BO1

Anglojęzyczna transmisja z StarLadder Major Berlin 2019 dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS Pinnacle Cup jeszcze nie dla adwokacika. Polacy ulegają BLUEJAYS

Za nami spotkanie adwokacika z BLUEJAYS, w którym gra toczyła się o miejsce w ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup. Nasi rodacy niestety nie poradzili sob...

>