fot. Complexity Gaming

ShahZaM: Gdy oBo do nas trafił, nie znał nawet żadnych smoke’ów

Trwający rok to dla Complexity Gaming okres naprawdę sporych zmian – począwszy od roszad kadrowych, a na rebrandingu skończywszy. Nic więc dziwnego, że podczas nadchodzącego StarLadder Major Berlin 2019 postawa podopiecznych północnoamerykańskiej organizacji będzie sporą niewiadomą.

Tym bardziej że trzy miesiące temu jej szeregi zasilił Owen „oBo” Schlatter, zaledwie 16-letni gracz, który stawia dopiero pierwsze kroki w swojej profesjonalnej karierze. Jak w rozmowie z serwisem HLTV ujawnił Shahzeeb „ShahZaM” Khan, nastolatek po przyjściu był od podstaw uczony gry zespołowej, ale w bardzo krótkim czasie przyswoił wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu wydaje się odpowiednio przygotowany na czekające go wyzwanie.

Sądzę, że podczas naszego występu na finałach ECS oBo pokazał właśnie to, do czego jest zdolny – stwierdził ShahZaM. – Dzieciak jest bardzo utalentowany i dajemy z siebie wszystko, by nauczyć go gry zespołowej. Jesteśmy tak naprawdę pierwszą prawdziwą drużyną, w której może grać, przez co musi on szybko nauczyć się naprawdę sporej liczby rzeczy. Szczerze mówiąc, gdy go wzięliśmy, to nie znał nawet żadnych smoke’ów, bo w FPL-u ich nie trzeba (śmiech). Jestem naprawdę zadowolony z tego, jak dobrze przyswoił sobie wszystko, co mu przekazaliśmy. Pewnego dnia może on z pewnością stać się wielką gwiazdą w Ameryce Północnej – dodał.

Schlatter lanowy debiut w barwach Complexity ma już za sobą. Nastąpił on podczas finałów Esports Championship Series Season 7, podczas których jego ekipa odpadła już w fazie grupowej. Wcześniej jednak zdążyła sensacyjnie pokonać faworyzowany MIBR, co było tylko jednym z pozytywów. Drugim była postawa samego oBo, który grał bez kompleksów i świetnie radził sobie w towarzystwie o wiele bardziej utytułowanych od siebie graczy.

Biorąc pod uwagę, że dopiero co wzięliśmy oBo, nasz występ podczas ECS można uznać za przyzwoity – zauważył Khan. – Mieliśmy tylko kilka dni na treningi, a przegraliśmy jedynie z Vitality, które wygrało cało turniej. Wygrana z MIBR dobrze zrobiła naszej pewności siebie i jednocześnie pokazała potencjał naszego składu. Bardzo przygotowywaliśmy się do spotkań, co pozwoliło nam pewnie podejść do spotkania z nimi i to mimo braku większych podstaw. Dobrze też, że oBo jeszcze przed Majorem mógł komfortowo poczuć się na lanie – zakończył.

Swoją przygodę ze StarLadder Major Berlin 2019 Complexity Gaming rozpocznie w najbliższy piątek o godzinie 15:45. Wtedy to zespół w 1. rundzie Fazy Nowych Pretendentów podejmie wschodnioeuropejski skład AVANGAR. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można klikając w poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

T1 wchodzi na scenę Doty 2 i kontraktuje pierwszego gracza

T1 to organizacja znana chyba wszystkim fanom esportu, którzy uważnie śledzą mające miejsce w środowisku wydarzenia. Przede wszystkim kojarzyć ją będą...