Nie obyło się opóźnień, ale w końcu się udało – pierwsza runda StarLadder Major Berlin 2019 dobiegła końca. Na jej zakończenie po wygrane sięgnęły AVANGAR, które okazało się lepsze od Complexity Gaming, a także CR4ZY, czyli pogromcy Grayhound Gaming.

AVANGAR 16 : 13 Complexity Gaming

(StarLadder Major – 1. runda)
16 7 Inferno 8 13
9 5

Starcie na Inferno od samego początku miało niezwykle wyrównany przebieg. Przez całą pierwszą połowę AVANGAR i Complexity szły ze sobą łeb w łeb i dominacja którejkolwiek ze stron była po prostu niemożliwa. Ba, ani razu nie zdarzyło się, by którakolwiek z ekip zyskała przewagę większą niż jeden-dwa punkty. To jednak była woda na młyn graczy z Europy Wschodniej, którzy przecież grali po teoretycznie trudniejszej stronie i chociaż na koniec pierwszej połowy przegrywali 7:8, to tak naprawdę nie mieli czym się martwić.

Dobrych humorów podopiecznych Dastana "dastana" Akbaeva nie zmącił nawet fakt, że Complexity zgarnęło drugą pistoletówkę oraz następującą po niej rundę. Wszystko dlatego, że potem to właśnie oni doszli do głosu i zanotowali piorunującą serię aż siedmiu zdobytych z rzędu oczek, która niespodziewanie pozwoliła im wysunąć się na prowadzenie 14:10. Wówczas piątka z Ameryki Północnej poczuła się, że grunt usuwa jej się spod nóg i rzuciła się do rozpaczliwej kontrofensywy. I chociaż ta przyniosła trzy punkty, to nie pozwoliła doprowadzić do remisu. To wykorzystało AVANGAR, które zadało dwa ostateczne ciosy i ostatecznie wygrało 16:13.


CR4ZY 16 : 13 Grayhound Gaming

(StarLadder Major – 1. runda)
16 4 Inferno 11 13
12 2

Ostatnie niezłe występy CR4ZY oraz bardzo udany dla międzynarodowego składu europejski Major sprawiły, że to właśnie o podopiecznych Luki "emiego" Vukovicia mówiono jako o faworytach starcia z Grayhound. Problem w tym, że na serwerze nie dało się w ogóle zauważyć atutów, którymi formacja znana do niedawna jako Valiance zachwycała wcześniej. W efekcie to piątka z Antypodów rządziła na serwerze, rozstawiając oponentów po kątach. Ci na przestrzeni całej pierwszej połowy zdobyli więc zaledwie cztery oczka, co w tych okolicznościach i tak wydaje się całkiem niezłym wynikiem. Mogło być przecież gorzej.

Jeżeli jednak ekipa złożona m.in. z trzech zawodników z Bałkanów nadal myślała o wygranej, to musiała zacząć comeback już od drugiej pistoletówki. I była tego bliska, ale na swoje nieszczęście... przegrała w sytuacji 5v3, bo Nestor "LETN1" Tanić, jako ostatni pozostały przy życiu gracz, miał zbyt mało czasu, by rozbroić podłożoną uprzednio bombę. Wówczas nie wyglądało to najlepiej, ale niespodziewanie nie załamało CR4ZY, które odbiło sobie to niepowodzenie już przy okazji kolejnej potyczki, by następnie całkowicie zdominować wydarzenia na mapie. Efekt? Piękny powrót, jedenaście zdobytych z rzędu rund i triumf zawodników emiego 16:13.


Już za chwilę pierwsze spotkania 2. rundy – North podejmie Syman Gaming, zaś NRG zmierzy się z TYLOO. Anglojęzyczna transmisja z dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner: