fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Vitality lepsze od INTZ, G2 coraz bliżej drugiej fazy berlińskiego Majora

Po nieudanym otwarciu StarLadder Major Berlin 2019 na Teamie Vitality ciążyła spora presja, jednak francusko-belgijska piątka dosyć łatwo uporała się z INTZ eSports, które jest teraz o krok od eliminacji. Z kolei na drugim biegunie znajdują się gracze G2 Esports, którzy pozostawili w pokonanym polu pogromców NRG, DreamEaters.

G2 Esports 16 : 9 DreamEaters

(StarLadder Major – 2. runda)
16 9 Overpass 6 9
7 3

Początek spotkania nie ułożył się najlepiej dla faworytów z Francji, którzy rozpoczęli od trzech przegranych rund. Podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela po raz pierwszy przełamali defensywę Rosjan w czwartej odsłonie i choć po chwili ponownie oddali rywalom punkt, to wkrótce doprowadzili do wyrównania. Wicemistrzowie 9. sezonu ESL Pro League w kolejnych minutach pojedynku pokazali, dlaczego uważa się ich za jednych z pewniaków do awansu do drugiej fazy Majora. Piątka znad Sekwany bardzo pewnie nacierała na wybrane przez siebie w danej rundzie bombsite’y, dzięki czemu przed przerwą prowadziła 9:6.

Sytuację wschodnioeuropejskiego zespołu skomplikowała przegrana pistoletówka. DreamEaters przy życiu utrzymał Vladislav „Krad” Kravchenko, który przy stanie 7:11 poradził sobie w sytuacji 1 na 2. Ekipa z Rosji na chwilę zbliżyła się do przeciwników, ale G2 szybko powróciło na właściwe tory. Ósma siła świata do końca pojedynku nie miała już żadnego kryzysu i ostatecznie triumfowała 16:9.


Team Vitality 16 : 9 INTZ eSports

(StarLadder Major – 2. runda)
16 15 Mirage 0 9
1 9

Trzy zabójstwa od Mathieu „ZywOo” Herbauta zapewniły Vitality premierową zdobycz na Mirage’u. Wiceliderzy światowego rankingu od samego początku udowadniali, że znajdują się o przynajmniej jedną półkę wyżej od swoich brazylijskich oponentów. Pszczoły zgarniały oczko za oczkiem, błyskawicznie odskakując z wynikiem. INTZ wyglądało na drużynę, która nie ma żadnego pomysłu na sforsowanie obrony antyterrorystów. Sympatycy tej formacji mogli przeżywać istne déjà vu z meczu przeciwko North, gdzie gra ich ulubieńców wyglądała równie kiepsko. Zresztą najbardziej wymownym faktem jest to, że w pierwszej połowie Vito „kNg” Giuseppe i spółka nie zapisali na swoim koncie ani jednego punktu!

Ten stan rzeczy uległ po zmianie stron, ale nie trudno było się domyślić, że szanse graczy z Kraju Kawy na powrót do spotkania są iluzoryczne. Południowoamerykański zespół bardzo dobrze radził sobie w obronie, ale wyżej notowani rywale nie musieli się spieszyć z domknięciem mapy, bo w końcu potrzebowali do tego tylko jednego oczka. Po aż dziewięciu nieudanych rundach z rzędu Vitality wreszcie dopełniło formalności i mogło cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Berlinie.


Przed nami ostatnie starcia w ramach pierwszego dnia Majora – mousesports już mierzy się z AVANGAR, zaś Complexity zaraz podejmie HellRaisers. Anglojęzyczna transmisja z dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zapowiedziano nowego bohatera w Docie 2. Snapfire pojawi się jesienią

The International to nie tylko turniej dla najlepszych zawodników Doty 2 na świecie. To również świetna okazja do zaprezentowania nowości, jakie przyg...