fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Vitality ucieka katu spod topora i pozostaje w grze o awans do kolejnej fazy Majora

Team Vitality po wczorajszej wpadce grał się z nożem na gardle. Ekipa złożona z czwórki Francuzów nie ugięła się jednak pod presją wyniku i pokonała dziś HellRaisers, zachowując tym samym szanse na awans do Fazy Nowych Legend berlińskiego Majora.

Team Vitality 2 : 0 HellRaisers

(StarLadder Major – 4. runda)
16 9 Inferno 6 8
7 2
16 10 Mirage 5 11
6 6
 Inferno 

Do rywalizacji zdecydowanie lepiej przystąpiło HellRaisers. W początkowych minutach Vitality na dobrą sprawę było niewidoczne na serwerze, bowiem swoją obecność zaznaczyło po raz pierwszy dopiero w piątej rundzie. Sytuacja ta odmieniła się przy wyniku 6:2 na korzyść ekipy z CIS-u. Wówczas Mathieu „ZywOo” Herbaut i jego kompani wreszcie ruszyli z kopyta i do końca pierwszej połowy nie oddali nawet jednego oczka konkurentom. Sam 18-latek także zaczął grać tak, jak zdążył nas do tego przyzwyczaić. Z każdą kolejną rundą Francuzowi przybywało fragów, a jego ekipie punktów w ogólnym wyniku. Ostatecznie formacja znad Sekwany zatrzymała się dopiero, będąc o krok od odniesienia zwycięstwa, jednak po krótkim przestoju dokończyła dzieła zniszczenia i objęła przodownictwo w całym meczu.

Rozpędzone niczym TGV Vitality weszło z wysokiego C w drugą mapę, którą był Mirage. Faworyci tej batalii świetnie radzili sobie w ofensywnie, będąc w zasadzie nie do zatrzymania. Dopiero po siedmiu porażkach z rzędu HR wreszcie znalazło sposób na odparcie ataków rywala, jednak ten wkrótce ponownie zaskoczył i finalnie pierwszą część gry skończył z dwukrotnie okazalszym wynikiem od ekipy Tomáša „oskara” Šťastný’ego. Na dobrą sprawę ostatnią szansą na powrót HellRaisers była wygrana pistoletówka. I faktycznie, po wznowieniu gry 34. siła świata wygrała pojedynek na pistolety, a w miarę upływu czasu sukcesywnie odrabiała straty i ostatecznie złapała nawet swoich oponentów. Ale w ostatecznym rozrachunku na niewiele się to zdało, bo końcówka należała już do francusko-brytyjskiej piątki, która wygrała mapę, jak i cały pojedynek.


Następne spotkania na Majorze dopiero jutro. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy upadają po raz czwarty. Ostatnie kwalifikacje do ECS Pinnacle Cup zakończone niepowodzeniem

Zero – tyle polskich formacji pomyślnie przebrnęło przez którąkolwiek z trzech dotychczas rozegranych tur otwartych kwalifikacji do Esports Championsh...