Na początku lipca x-kom AGO ogłosił listę siedmiu zawodników, którzy będą obserwowani w ramach projektu prowadzonego przez organizację. W kolejnych tygodniach ów lista była rozszerzana o nowych graczy, a ostatnio trafił na nią między innymi Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski. Wybór ostatecznego składu zaplanowany jest na połowę przyszłego miesiąca, jednak już dzisiaj poznaliśmy pięć nazwisk, które na pewno się w nim nie znajdą.

W gronie odrzuconych zawodników znalazł się chociażby Szymon "Crityourface" Pluta, co zresztą nie jest szczególnym zaskoczeniem – były reprezentant Codewise Unicorns jakiś czas temu przyjął propozycję Actina PACT, a co za tym idzie, zrezygnował z dalszych testów. Organizacja Jakuba Szumielewicza podziękowała także dwóm innym snajperom, Olkowi "hadesowi" Miskiewiczowi oraz Adrianowi „SAYNOWI” Łączyńskiemu. Szansy na udowodnienie swoich umiejętności nie wykorzystali również Wojciech „Prism” Zięba i Kamil „reiko” Cegiełko, których także nie zobaczymy w odświeżonej kadrze Jastrzębi.

W tej sytuacji krąg kandydatów do miejsca w składzie x-kom AGO zawęził się do sześciu osób. Oprócz wcześniej wspomnianego pashy do drugiej, decydującej fazy testów oficjalnie przeszli Miłosz „mhL” Knasiak, Maciej „F1KU” Miklas, Eryk "leman" Kocęba, Grzegorz "jedqr" Jędras oraz Patryk "Sidney" Korab.