fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Nici z 3:0! Liquid pokonane przez NRG

Typowaliście, że Team Liquid zakończy Fazę Nowych Legend berlińskiego Majora z bilansem 3:0? Mamy dla was złą informację – kandydaci do mistrzowskiego tytułu znaleźli dziś swojego pogromcę, którym okazał się inny zespół z Ameryki Północnej, NRG.

Team Liquid 9 : 16 NRG

(StarLadder Major – 2. runda)
9 6 Dust2 9 16
3 7

Liquid było niekwestionowanym faworytem tego spotkania i wygrana pierwsza pistoletowka w teorii powinna pozwolić liderom rankingu HLTV na błyskawiczne zdobycie przewagi. Nic takiego nie miało jednak miejsca. NRG odpowiedziało od razu i to w na tyle zdecydowany sposób, że w ciągu kolejnych kilku minut całkowicie zdominowało bardziej utytułowanych rywali, prowadząc z nimi już nawet 8:1! I chociaż jeszcze przed przerwą podopieczni Erica „adreNa” Hoaga zdołali wreszcie odpowiedzieć, to i tak nie mieli zbyt wielu powodów do radości – wynik 6:9 po tronie broniącej chluby im przecież nie przynosił. A mógł być zarzewiem prawdziwych problemów.

I faktycznie był, bo chociaż TL po raz drugi okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów, to nie osiągnęło zbyt wiele. Co więcej, po przejściu do ataku kandydaci do mistrzowskiego tytułu dopisali do swojego wątłego dorobku zaledwie trzy oczka, czyli zdecydowanie za mało, by móc myśleć o comebacku. NRG z kolei pewnie parło przed siebie, świadome słabej dziś postawy rywali. Cały pojedynek zamknął się w 25 rundach, po których gracze Cheta „ImAPeta” Singha opuszczali serwer w doskonałych humorach – wszak nie co dzień ogrywa się najlepszy zespół świata 16:9.


Już za chwilę kolejny mecz 2. rundy, w którym FaZe Clan podejmie Team Vitality. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North o krok od eliminacji. Bez porażki w pierwszej fazie Majora, bez wygranej w drugiej

Gracze mousesports mogą już zapomnieć o wczorajszej porażce z FaZe Clanem. Międzynarodowy skład sięgnął dziś bowiem po pierwsze zwycięstwo w Fazie Now...