Podczas rozgrywanego w Berlinie Majora Astralis uległo tylko raz – a pogromcą duńskiej formacji było wówczas NRG. Jeszcze dziś obie drużyny ponownie spotkają się na serwerze i powalczą o  miejsce w finale niemieckich rozgrywek. Serwis HLTV zaraz po spotkaniu z Liquid przeprowadził wywiad ze szkoleniowcem czwartej siły świata, Dannym "zonikiem" Sørensenem, w którym trener opowiedział o swoim podejściu do nadchodzącego półfinału.

33-latek odniósł się m.in. do wcześniejszych występów swojej drużyny w stolicy Niemiec oraz do czekającego ją pojedynku. –  Musimy zapomnieć o tym, jak graliśmy w fazie grupowej. Przeanalizowaliśmy już tamten mecz. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy zupełnie inaczej – bardziej w swoim stylu, z większą pewnością siebie. Mecz z NRG będzie jednak trudny. Nie jestem do końca pewien, jak podejdą do banowania map, musimy się więc skupić. To wszystko przypomina mi bardzo PGL Majora, gdy włożyliśmy całą naszą energię, by pokonać SK tak, jak teraz Liquid. Nie powiedziałbym, że wtedy byliśmy już przekonani, że zwycięstwo na turnieju jest nasze, ale tym razem zamierzamy podejść do NRG z szacunkiem, bo w mojej opinii jest to najlepiej grająca drużyna na tym Majorze.

Warto w tym miejscu nadmienić, że Astralis to ostatnia utytułowana ekipa, która pozostała na Majorze. Mimo to nie uważa, by związana z tym presja przeszkodziła jego podopiecznym. – Jesteśmy doświadczeni, byliśmy w takiej sytuacji już wcześniej, przez cały 2018 rok, o jakiej presji więc mowa? Mam nadzieję, że moi chłopcy będą grać w tym meczu po swojemu i w żadnym stopniu nie zlekceważą NRG. Jestem przekonany, że jesteśmy wystarczająco doświadczeni i podczas tego Majora wypróbowaliśmy już wszystkie możliwe scenariusze, dzięki czemu będziemy gotowi – zakończył 33-latek.

Mecz półfinałowy pomiędzy Astralis a NRG odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30. Więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 znajdziecie w naszej relacji, do której można przejść po kliknięciu na poniższy baner: