fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Astralis trzeci raz z rzędu w finale Majora!

W przeszłości Ninjas in Pyjamas pięć razy z rzędu zagrało w finale turnieju rangi Major. Teraz śladami legendarnych Szwedów podąża Astralis, które po raz trzeci w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy stanie do walki rozstrzygającej o losach mistrzowskiego tytułu. Duńczycy w półfinale StarLadder Major Berlin 2019 pokonali NRG!

NRG 0 : 2 Astralis

(StarLadder Major – półfinał)
10 5 Train 10 16
5 6
9 5 Overpass 10 16
4 6
 Nuke

Cztery błyskawiczne trafienia Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza dały Astralis wygraną w pistoletówce. W kolejnych dwóch starciach żaden z Duńczyków nie stracił życia, podobnie jak miało to miejsce podczas piątej potyczki. Ataki NRG długo nie były w stanie w żaden sposób zagrozić ekipie ze Starego Kontynentu — przybysze zza oceanu tylko sporadycznie docierali w okolice obszarów detonacji. Spora w tym zasługa świetnie dysponowanego dev1ce’a, który w pierwszych ośmiu rundach tylko raz poległ w bezpośredniej walce z rywalem. Fantastyczna passa Astralis przerwana została dopiero przy wyniku 8:0 – podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena wyraźnie zostali wtedy wybici z rytmu, wobec czego w przerwie ich przewaga wynosiła już tylko pięć punktów. Po zmianie stron comeback NRG trwał w najlepsze, choć tylko do czasu. Gdy obie drużyny dzieliły już tylko dwa oczka, do roboty znów wzięli się obrońcy tytułu, którzy dzięki udanej końcówce wygrali 16:10.

Na Overpassie gwiazdą pierwszej pistoletówki znów był dev1ce, lecz tym razem NRG nie pozwoliło przeciwnikowi się rozpędzić. Po zakupieniu karabinów Peter „stanislaw” Jarguz wraz z kompanami natychmiast doprowadzili do remisu. Można więc było przypuszczać, iż czeka nas pasjonująca walka na śmierć i życie, jednak gracze z Danii mieli kompletnie inne plany. W następnej fazie meczu obserwowaliśmy prawdziwy pokaz umiejętności gry w ofensywie, którego autorami byli oczywiście zawodnicy zonica. Łupem Astralis padło aż siedem kolejnych rund, lecz w końcu wigor odzyskało NRG. Na przełomie połówek skład Tarika „tarika” Celika zgarnął łącznie trzy oczka, choć po triumfie w pistoletówce poległ w starciu ze słabiej wyposażonymi oponentami. Takiego prezentu dev1ce i spółka po prostu nie mogli zmarnować – drużyna ze Starego Kontynentu w mgnieniu oka powiększyła swój dorobek do czternastu punktów. Mimo desperackich starań NRG chwilę później było już po wszystkim – Astralis ostatecznie wygrało 16:9!

Jutro o 18:00 Astralis w finale podejmie AVANGAR. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NBK- odsunięty od składu Vitality!

Pomajorowe zmiany w profesjonalnych zespołach to już swego rodzaju standard, ale któż mógł przypuszczać, że do pierwszych elektryzujących ruchów dojdz...