Miało być inaczej, a skończyło się jak zawsze – Astralis znowu wygrało Majora! Co więcej, jako pierwsza ekipa w historii Counter-Strike'a dokonało tego trzeci raz z rzędu! Nie dziwi więc, że serwis HLTV nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza StarLadder Major Berlin 2019 przyznał największej gwieździe skandynawskiej formacji, Nicolaiowi "dev1ce'owi" Reedtzowi, który nie mógł wymarzyć sobie lepszego urodzinowego prezentu.

23-latek na przestrzeni całego turnieju praktycznie nie schodził poniżej pewnego, bardzo wysokiego poziomu. Tak naprawdę wypadek przy pracy przydarzył mu się tylko raz – podczas drugiej mapy spotkania Fazy Nowych Legend z NRG. Ale to byłoby na tyle. We wszystkich pozostałych pojedynkach Reedtz prezentował się fantastycznie i nierzadko to właśnie jego postawa była czynnikiem decydującym o zwycięstwie Astralis. Tak było m.in. przy okazji ćwierćfinałowego starcia z Teamem Liquid czy też finałowego meczu z AVANGAR. Rzadko wszak zdarza się, by w decydującym starciu tak wielkiej imprezy gracz był w stanie wypracować sobie rating na poziomie aż 1,97! A dev1ce'owi to się udało, co tylko potwierdza, iż w pełni zasłużył on na kolejne już w karierze indywidualne wyróżnienie.

Dla zawodnika Astralis jest to czternasta już statuetka dla najbardziej wartościowego gracza przyznana przez HLTV. Co więcej, po raz drugi został on w ten sposób uhonorowany za swój występ na Majorze – podobną nagrodę otrzymał już podczas FACEIT Major London 2018.