Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 9-15 września

Za nami kolejny tydzień wypełniony esportowymi wydarzeniami. W ciągu minionych siedmiu dni staliśmy się świadkami wielu zmian w składach najbardziej znanych drużyn CS:GO, poznaliśmy zwycięzców BLAST Pro Series Moscow – pierwszego dużego turnieju po berlińskim Majorze, a także wyłoniono ostatni europejski zespół, który zawalczy na tegorocznych Worldsach. O tych i innych ciekawych zdarzeniach przeczytasz w naszym następnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

NEO opuszcza FaZe Clan

W ubiegłą środę zakończyła się przygoda Filipa „NEO” Kubskiego z FaZe Clanem. Polak przez kilka miesięcy grał w barwach wielonarodowościowej formacji i zdołał wraz z nią dotrzeć między innymi do półfinału DreamHack Masters Dallas 2019 oraz wziąć udział w StarLadder Major Berlin 2019.

Oficjalnie: NEO opuszcza FaZe!

AVANGAR wygrywa BLAST Pro Series Moscow 2019

Niedługo po zakończeniu się berlińskiego Majora AVANGAR wzięło udział w kolejnym turnieju – BLAST Pro Series Moscow 2019. Dzhami „Jame” Ali i jego koledzy nieźle poradzili sobie już w fazie grupowej, ulegając tylko forZe i Ninjas in Pyjamas, a następnie także w wielkim finale, dzięki czemu na konto formacji Daurena „AdreNa” Kystaubayeva wpadło kolejne znaczące zwycięstwo.

Powtórki z Majora nie było. AVANGAR wygrywa BLAST Pro Series Moscow!

phr na stałe w Virtus.pro

Przygoda Tomasza „phr-a” Wójcika z Virtus.pro zaczęła się na początku lipca i na razie się nie zakończy. Wszystko dlatego, że były gracz AGO Esports po kilku tygodniach testów podpisał z rosyjską organizacją kontrakt i stał się pełnoprawnym członkiem drużyny.

phr na stałe w Virtus.pro!

Zeus kończy karierę

O tym, że Danylo „Zeus” Teslenko planuje odwiesić swoją myszkę na kołek, mówiło się już od dawna, lecz dopiero tydzień temu dowiedzieliśmy się, kiedy to się stanie. Legenda Counter-Strike’a poinformowała o zakończeniu kariery po BLAST Pro Series Moscow 2019.

Zeus zakończy karierę po BLAST Pro Series Moscow!

BLAST ogłasza cykl turniejów z ogromną pulą nagród

Duńska firma ogłosiła w sobotę BLAST Premier, czyli cykl, który zastąpi BLAST Pro Series. W zawodach zmieni się dużo – zobaczymy całkiem inny format, więcej spotkań BO3, a drużyny będą mogły zakwalifikować się na wiele różnych sposobów. Pula światowych finałów wyniesie natomiast 1,5 miliona dolarów.

BLAST stawia kolejny krok. W puli nagród przyszłorocznego cyklu ponad 4 miliony dolarów!

Znamy wszystkie europejskie drużyny na tegorocznych Worldsach

Za nami regionalne finały letniego splitu League of Legends European Championship, dzięki którym poznaliśmy ostatniego europejskiego uczestnika Worlds 2019. Awans wywalczyli sobie zawodnicy Splyce, którzy w wielkim finale musieli uznać jednak wyższość Fnatic.

Fnatic z awansem do fazy grupowej Worldsów

Splyce jedzie na Worldsy! Schalke bez szans w starciu z Humanoidem i spółką!

Team Liquid bez składu Dota 2

Ostatnie lata na scenie Dota 2 były dla Teamu Liquid bardzo udane. Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi wraz z kolegami dwukrotnie stawali na podium The International, w tym raz na najwyższym jego stopniu. Teraz jednak Amer „Miracle-” Al-Barkawi i spółka postanowili założyć własną organizację. Włodarze Liquid szukają natomiast zawodników lub całych drużyn, które będą mogły zapełnić pustkę po wielonarodowościowej piątce.

Liquid bez składu Dota 2! Miracle- i spółka zamierzają stworzyć własny projekt


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bez zmiany lidera w Quake Pro League, Spart1e na dnie tabeli

Miniona kolejka Quake Pro League Stage 1 nie przyniosła nam żadnych rewolucyjnych zmian. Ucieszy to także fanów Macieja "Avka" Krzykowskiego, który co...