STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Faza grupowa EU Masters za nami. Znamy rywali Polaków w ćwierćfinałach

Choć komplet ćwierćfinalistów European Masters poznaliśmy już na dzień przed startem ostatniej rundy zmagań, to do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze rozstawienie w drabince play-offów oraz trzecie miejsca w poszczególnych grupach, które co prawda nie uprawniają do gry w fazie pucharowej, ale oznaczają większą wygraną. Po czwartkowych spotkaniach nie ma już jednak żadnych niewiadomych w kontekście zmagań […]

Choć komplet ćwierćfinalistów European Masters poznaliśmy już na dzień przed startem ostatniej rundy zmagań, to do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze rozstawienie w drabince play-offów oraz trzecie miejsca w poszczególnych grupach, które co prawda nie uprawniają do gry w fazie pucharowej, ale oznaczają większą wygraną. Po czwartkowych spotkaniach nie ma już jednak żadnych niewiadomych w kontekście zmagań grupowych – znamy zarówno dystrybucję drużyn na poszczególnych lokatach, jak i kompletną drabinkę play-offów.

Najważniejszą informacją dla polskiej publiki jest z pewnością miejsce finalistów Ultraligi w owej drabince. Zacznijmy więc od mało przyjemnych informacji – szanse na polski finał legły w gruzach. Rogue Esports Club i devils.one znalazły się w tej samej połowie drabinki, co oznacza, że w przypadku wygranej obu tych zespołów zmierzą się ze sobą już w półfinale. Tego losu mogłyby uniknąć, gdyby chociaż jedna z nich zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, ale po wczorajszej przegranej devils.one dzisiaj goryczy porażki musiało zaznać REC. Tym samym akademia Rogue i DV1 podejmą odpowiednio liderów grup C oraz D, czyli kolejno Vodafone Giants i Fnatic Rising. W drugiej połowie drabinki dojdzie do pojedynków mousesports z Excel UK oraz BIG z Teamem LDLC.

Tak prezentuje się pełna drabinka play-offów European Masters:

Ćwierćfinały Półfinały Finał
mousesports 0
Excel UK 0 TBD 0
TBD 0
BIG 0
Team LDLC 0 TBD 0
TBD 0
Vodafone Giants 0
Rogue Esports Club 0 TBD 0
TBD 0
Fnatic Rising 0
devils.one 0

Pierwsze ćwierćfinały turnieju czekają nas już w najbliższą sobotę. Na początek w walce o półfinał spotkają się mousesports oraz Excel UK, a następnie o możliwość gry na finałach lanowych postarają się Rogue Esports Club oraz Vodafone Giants. Zwycięzcy tych meczów znajdą się w najlepszej czwórce, która o mistrzostwo powalczy już w katowickiej ESL Arenie. Bilety na finały European Masters 2019 Summer możecie zakupić pod tym adresem. Po więcej informacji dotyczących samego turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

V4: GAMERZONE vs adwokacik – statystyki graczy

Obie polskie formacje uczestniczące w V4 Future Sports Festival dotarły do fazy pucharowej imprezy. Jako drugi dokonał tego adwokacik, który bez strat...