STS
fot. GG League/Marceli Kaźmierczak

Komu bilet do Rotterdamu? Polskie drużyny zaczynają grę o awans na DH Open

Przed nami play-offy Games Clash Masters i V4 Future Sports Festival, w których wystąpią w sumie cztery rodzime formacje. Niemniej i te, które ostatecznie nie znalazły się w Gdyni i Budapeszcie, będą miały co robić. Dziś ruszają bowiem otwarte eliminacje do DreamHack Open Rotterdam 2019.

Swoją gotowość do walki o bilet na holenderską imprezę wyraziło kilka znanych ekip z Polski. Już teraz na liście uczestników mamy m.in. Actina PACT, który nieco ponad miesiąc temu wymienił aż dwóch graczy i od tego czasu przechodzi przez żmudny proces zgrywania się ze sobą nowego składu. Do zmian doszło też w szeregach Warriors Teamu, czyli drugiego z projektów nadzorowanych przez Marcina „padre” Kurzawskiego, który weźmie udział w turnieju eliminacyjnym. Ponadto wystąpią również m.in. reprezentanci AVEZ Esport, czyli dwukrotni triumfatorzy grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej, oraz Pompa Team.

Warto także spojrzeć w kierunku miksów,  bo tutaj znajdziemy chociażby One More Time. Zespół Olka „hadesa” Miskiewcza niedawno zbierał pierwsze poważne szlify na międzynarodowej arenie, mierząc się z G2 Esports oraz Heroic w ramach GG.Bet Beijing Invitational. Oprócz niego w akcji zobaczymy też Me & and the Boys, czyli dziesiątą drużynę rankingu Cybersport, którą kilka dni temu na rzecz x-kom AGO opuścił Eryk “leman” Kocięba. W związku z tym jego miejsce podczas kolejnych spotkań zajmie Michał „switcheR” Gajek.

To jednak niekoniecznie koniec, gdyż kolejne składy mogą jeszcze rejestrować się aż do godziny 15:00 pod tym adresem. Godzinę później ruszą same eliminacje, których stawką będą cztery miejsca w zamkniętym etapie turnieju kwalifikacyjnego do DreamHack Open Rotterdam 2019.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startują play-offy European Masters. Na początek REC podejmie mistrzów Hiszpanii

Rozgrywki w ramach letniej odsłony European Masters wkraczają w decydującą fazę, a to wszystko za sprawą play-offów, które rozpoczną się po dwudniowej...