fot. DreamHack/Adela Sznajder

Falstart Liquid i EG, porażka nowego Fnatic. Za nami pierwsze mecze DH Masters

DreamHack Masters Malmö 2019 oficjalnie ruszyło! Za nami pierwsza seria starć, podczas której wszystkie drużyny mierzyły się ze sobą w meczach BO1. Co ważnie, nie zabrakło niespodzianek i to takich naprawdę sporego kalibru.

Zaskakującą porażkę z OpTic Gaming ponieśli liderzy rankingu HLTV z Teamu Liquid, którzy w pewnym momencie przegrywali już 1:14! Co prawda w kolejnych minutach zdołali odrobić część strat, ale to byłoby na tyle, bo ostatecznie i tak ponieśli porażkę. Nie zachwycili również niedawni triumfatorzy ESL One New York 2019 z Evil Geniuses, którzy okazali się słabsi od Grayhound Gaming. Teoretycznie można by ich usprawiedliwić, że niespełna dwie doby temu byli jeszcze na innym kontynencie, ale podobnie wygląda sytuacja Astralis, a mimo to duńska formacja poradziła sobie z Teamem Envy.

Od zwycięstwa swoją przygodę w nowych składach rozpoczęły także Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Vitality czy też G2 Esports. Takiego samego szczęścia nie miały natomiast FURIA Esports oraz przede wszystkim Fnatic. W szwedzkich szeregach wiązano naprawdę spore nadzieje z powrotami Robina „flushy” Rönnquista i Maikila „Goldena” Selima, ale na razie na nadziejach się skończyło. Piątka ze Skandynawii okazała się bowiem słabsza od pogrążonego w kryzysie ENCE, przegrywając z Finami aż 7:16.

Komplet wyników pierwszej serii spotkań prezentuje się następująco:

1 października

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy A

12:00 Astralis 16:7 Team Envy Train
12:00 G2 Esports 16:14 FURIA Esports Train
13:20 ENCE 16:7 Fnatic Mirage
13:20 Team Vitality 16:7 TYLOO Inferno

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

14:40 Team Liquid 9:16 OpTic Gaming Overpass
14:40 Natus Vincere 16:8 North Overpass
16:00 mousesports 9:16 Ninjas in Pyjamas Inferno
16:00 Evil Geniuses 10:16 Grayhound Gaming Nuke

Już za chwilę kolejne pojedynki, podczas których o awans do fazy play-off powalczą m.in. Astralis oraz Vitality. Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

huNter i nexa przeszli do G2... za darmo?

Ogłoszone w poniedziałek późnym wieczorem przenosiny Nemanji "nexy" Isakovicia i Nemanji "huNtera" Kovača do G2 Esports zakończyły ciągnącą się od kil...