fot. DreamHack/Adela Sznajder

GuardiaN: Ostatni rok był tylko stratą czasu

Po StarLadder Major Berlin 2019 FaZe Clan zdecydował się na małą rewolucję kadrową, której ofiarą padł między innymi Ladislav „GuardiaN” Kovács. Słowacki snajper powrócił więc do Natus Vincere, debiutując dziś w nowych-starych barwach podczas DreamHack Masters Malmö 2019. Po triumfie nad North 28-latek udzielił ciekawego wywiadu portalowi HLTV.org, w którym przyznał, iż jego rozstanie z FaZe wyjdzie na dobre obu zainteresowanym stronom.

– Czekałem na to od długiego czasu. Przez ostatni rok cały czas zmienialiśmy tylko graczy, a ja wiedziałem, że w końcu nadejdzie pora na wymianę więcej niż tylko jednego z nas – zaczął drugi najlepszy zawodnik 2015 roku – Mogę tylko powiedzieć, że nie chowam urazy do żadnego członka zespołu i myślę, że każdy będzie zadowolony z rozwoju sytuacji. Po prostu zaakceptowałem fakt, że wszyscy potrzebowaliśmy zmiany, bo ostatni rok był tylko stratą czasu. Powiedziałbym, że nawet ogromną stratą czasu, bo braliśmy udział w turniejach ze stand-inami, czasami bez NiKo, tak jak na przykład w Sydney. Uważam, że po prostu zmarnowaliśmy rok grania – dodał Kovács.

– Otrzymałem propozycję stworzenia zespołu z graczami, o których niezbyt chcę wspominać, bo ten projekt wciąż nie został ogłoszony. Miałem jeszcze z dwie czy trzy inne oferty, ale wtedy dowiedziałem się, że całe Na`Vi chce mnie ściągnąć. Oczywiste było, że ta oferta jest dla mnie priorytetowa – tak GuardiaN opisał kulisy powrotu do swojej obecnej formacji – Język rosyjski często jest bardziej komfortowy od angielskiego. Angielski nie jest dla mnie problemem, ale sądzę, że komunikacja po rosyjsku była dla mnie znacznie łatwiejsza niż granie w FaZe – wyjaśnił doświadczony snajper.

Natus Vincere wróci do gry już jutro o 15:40, gdy w meczu o awans do play-offów DH Masters podejmie OpTic Gaming. Więcej informacji na temat szwedzkich rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej. Pełną wersję wywiadu z GuardiaNem znajdziecie natomiast pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Falstart Liquid i EG, porażka nowego Fnatic. Za nami pierwsze mecze DH Masters

DreamHack Masters Malmö 2019 oficjalnie ruszyło! Za nami pierwsza seria starć, podczas której wszystkie drużyny mierzyły się ze sobą w meczach BO1. Co...