fot. DreamHack/Adela Sznajder

Astralis i Vitality w play-offach DH Masters Malmö, dziś kolejne rozstrzygnięcia

Za nami dopiero pierwszy dzień rywalizacji w Malmö, a już część drużyn może cieszyć się z awansu do play-offów imprezy i być pewna gry przed szwedzką publicznością. Sztuka ta udała się wczoraj przedstawicielom Astralis oraz Teamu Vitality, którzy trafili do finału drabinki wygranych grupy A i już między sobą rozstrzygną, która z ekip trafi bezpośrednio do półfinału, a która rozpocznie walkę na głównej scenie od ćwierćfinału.

Droga do sukcesu w przypadku obu formacji wyglądała zgoła inaczej. Podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena w dwóch mapach rozprawili się z G2 Esports, choć francusko-serbski skład z duetem nowych graczy na pokładzie postawił twarde warunki na Nuke’u, zakończonym wynikiem 19:16 na korzyść Skandynawów. Na Duście2 Astralis czekało już znacznie łatwiejsze zadanie, po wykonaniu którego awans stał się faktem. Nieco więcej napracowało się Vitality z debiutującym w barwach tej drużyny Richardem „shoxem” Papillonem. Popularne Pszczoły potrzebowały trzech map do pokonania będącego w nie najlepszej formie ENCE. Drużyny podzieliły się zwycięstwami na Inferno i Nuke’u, ale ostatnie słowo należało już do zawodników TV.

Jedni świętują, inni są raczej pogrążeni w smutku. W międzyczasie z DH Masters pożegnały się już dwie ekipy – Team Envy oraz TYLOO. Na tym jednak przesiew się nie kończy, bo jeszcze dziś w tym niechlubnym gronie znajdą się kolejne cztery składy. Środa będzie bowiem sądnym dniem – o godzinie 12 wystartują mecze 1. rundy przegranych grupy B, a w następnych godzinach zobaczymy kolejne pojedynki eliminacyjne, jak i starcia zespołów bez porażki. Trzeba także pamiętać, że w walkę o utrzymanie na imprezie bezpośrednio wmieszani są chociażby liderzy rankingu HLTV w postaci Teamu Liquid. Ci ponieśli wczoraj niespodziewaną klęskę w meczu z OpTic jeszcze w serii BO1, więc jeśli liczą na fazę pucharową, od teraz nie mogą popełnić żadnego błędu.

Tak prezentują się wyniki wczorajszych wieczornych spotkań: 

1 października

Półfinał drabinki wygranych grupy A

17:20 Astralis 2:0 G2 Esports
Nuke 19:16
Dust2 16:7

1. runda drabinki przegranych grupy A

17:20 Team Envy 1:2 FURIA Esports
Vertigo 8:16
Nuke 16:10
Mirage 9:16

Półfinał drabinki wygranych grupy A

21:00 ENCE 1:2 Team Vitality
Inferno 14:16
Nuke 16:11
Dust2 10:16

1. runda drabinki przegranych grupy A

21:00 Fnatic 2:1 TYLOO
Inferno 13:16
Mirage 16:2
Dust2 16:10

Harmonogram dzisiejszych zmagań wygląda następująco:

2 października

1. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 North vs Team Liquid BO3
12:00 Evil Geniuses vs mousesports BO3

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:40 ENCE vs FURIA Esports BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy B

15:40 Natus Vincere vs OpTic Gaming BO3

2. runda drabinki przegranych grupy A

19:20 G2 Esports vs Fnatic BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy B

19:20 Grayhound Gaming vs Ninjas in Pyjamas BO3

Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

Podstawowa zasada Worldsów? Nie lekceważ drużyn z fazy Play-In

Faza grupowa Worldsów to na chwilę obecną dwanaście najlepszych ekip z całego świata. Powstaje jednak pytanie – czy cztery ostatnie zespoły, które uzu...