STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

s1mple vs ZywOo i Astralis vs Fnatic, czyli półfinały DH Masters

Sobota bez emocji związanych z Counter-Strike: Global Offensive? Nic z tych rzeczy! Dziś czeka nas kilka pojedynków w różnych zakątkach świata, ale zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się te, do których dojdzie w Malmö, gdzie rozgrywany jest turniej z cyklu DreamHack Masters.

Na placu boju zostały już tylko cztery formacje i wszystkie cztery należą do europejskiej czołówki. Choć można uznać, że wyłącznie Astralis i Team Vitality są w jej ścisłej części, a Fnatic i Natus Vincere pukają do jej drzwi, gdyż mają ambicje, by do niej powrócić. I dziś obie te formacje swoje ambicje będą chciały potwierdzić na serwerze.

Skandynawskie derby z udziałem Astralis i Fnatic będą pierwszym półfinałowym pojedynkiem. Faworyt? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Astralis. Duńczycy po wygraniu Majora z pewnością nie mają zamiaru spuszczać nogi z gazu i w Malmö interesuje ich wyłącznie trofeum. Co zatem przemawia za Fnatic? Po pierwsze: kibice. Szwedzka ekipa będzie mogła liczyć na doping zgromadzonych w arenie fanów. Po drugie: brak presji. Freddy „KRIMZ” Johansson oraz jego kompani nie muszą, a mogą, więc do pojedynku z Astralis podejdą „na chłodno”.

Dość dużą zagadką przed dzisiejszymi pojedynkami jest forma Natus Vincere. Niby zespół ten dobrze prezentował się w fazie grupowej i zapewnił sobie rozstawienie w półfinale, ale czy wygrane z North, OpTic Gaming i Ninjas in Pyjamas mogą być wyznacznikiem dyspozycji formacji Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa przed meczem z Vitality? Raczej nie. Podwójnie zmotywowani do tego meczu podejdą na pewno Oleksandr „s1mple” Kostyliev oraz Mathieu „ZywOo” Herbaut, wszak ci dwaj niezwykle utalentowani gracze będą chcieli sobie wzajemnie udowodnić, kto jest lepszy.

5 października

Półfinały

15:00 Astralis vs Fnatic
BO3
18:50 Natus Vincere vs Team Vitality
BO3

Półfinałowe pojedynki DreamHack Masters Malmö 2019 rozpoczną się o 15:00. Transmisja z angielskim komentarzem dostępna będzie na kanale DreamHackCS, zaś stream z polskim komentarzem znajdziecie na kanale KXN Studio. Po szczegółowe informacje na temat wydarzenia zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi zachowuje kontakt z czołówką. Ekipa Savesa lepsza od PENTY

Niedawna porażka z Giants Gaming to już przeszłość. Wczoraj gracze Natus Vincere powrócili na zwycięską ścieżkę, dzięki czemu zachowali kontakt z czoł...