fot. DreamHack/Adela Sznajder

Fnatic zatrzymuje Astralis! Szwedzi w finale DreamHack Masters Malmö

Przed rozpoczęciem pierwszego półfinału wszyscy obserwatorzy CS:GO zadawali sobie jedno pytanie: czy Fnatic stać na sprawienie kolejnej niespodzianki? Szwedzi postawili na czyny, a nie słowa i odpowiedzieli, ogrywając w półfinale DreamHack Masters Malmö 2019 Astralis.

Astralis
0 : 2 Fnatic Fnatic

(DH Masters Malmö – półfinał)
9 6 Overpass 9 16
3 7
 (8) 23 6 Nuke 9 25 (10)
9 7
Inferno

To Fnatic postawiło na Overpassa i właśnie Szwedzi zaczęli go od zwycięstwa w pistoletówce, po czym bardzo szybko osiągnęli trzyrundowe prowadzenie. Astralis dzielnie walczyło w obronie o wyrównanie, ale starania spełzły na niczym, bo to pomarańczowo-czarni wiedli prym na serwerze. Prowadzenie 9:6 z pierwszej połówki szybko zmieniło się w 10:6 po zmianie stron, a to między innymi dzięki Jesperowi „JW” Wecksellowi, który w pistolach ustrzelił aż trzech rywali. Później co prawda na chwilę przebudzili się Duńczycy, ale szybko okazało się, że trzy rundy były wszystkim, na co było ich stać w drugiej części Overpassa. Ostatecznie to Fnatic zatriumfowało 16:9, przybliżając się do wielkiego finału.

Drugą mapą był wybrany przez Astralis Nuke. A skoro wybrany przez Duńczyków, to to Szwedzi mieli prawo wyboru strony. Ci – co za zaskoczenie – postawili na antyterrorystów i od samego początku świetnie sobie radzili. Indywidualnie błyszczał przede wszystkim wspomniany już JW, który niezwykle skutecznie strzelał z Scouta. Fnatic bezproblemowo zdobyło kilkupunktową zaliczkę, którą następnie – dopiero po sześciu porażkach – zaczęli niwelować podopieczni Astralis. Trzeba przyznać, że robili to całkiem skutecznie, wszak po piętnastu rundach przegrywali ostatecznie tylko trzema oczkami. Początek drugiej połówki należał do Szwedów, ale Duńczycy nie pozostali im dłużni i odpowiedzieli, gdy tylko zdobyli pełny ekwipunek. Zbliżyli się nawet do rywali na dystans jednej rundy, ale Fnatic nie pozwalało na doprowadzenie do remisu. W końcu jednak Nicolai „dev1ce” Reedtz zdołali dopiąć swego – wyrównali wynik w ostatnim momencie, doprowadzając do dogrywki. Ta padła jednak łupem Szwedów i to właśnie oni awansowali do wielkiego finału DH Masters.

Za kilkanaście minut rozpocznie się drugi półfinał, w którym Team Vitality podejmie Natus Vincere. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe w przeszłości próbowało... sprzedać NiKo do MIBR-u?

Dziś trudno wyobrazić sobie FaZe Clan bez Nikoli "NiKo" Kovača. Bośniacki gracz CS:GO stał się dla międzynarodowego składu postacią kluczową, a w tym...