fot. ESL/Bart Oerbekke

Rusza europejska dywizja 10. sezonu ESL Pro League, zagrają m.in. FaZe i mousesports

Przed nami kolejny sezon ESL Pro League, czyli najbardziej prestiżowych ligowych rozgrywek na międzynarodowej arenie CS:GO. Ponownie naprzeciwko siebie staną najlepsze formacje ze Starego Kontynentu, które w kolejnych tygodniach rywalizować będą o awans na światowe finały w Odense.

mousesports vs BIG
18:25 (BO3)

Zmagania w Europie zainauguruje pojedynek pomiędzy BIG oraz mousesports. Obie organizacje wywodzą się z Niemiec, ale o ile w tej pierwszej znajdziemy kilku graczy zza naszej zachodniej granicy, tak popularne Myszy dawno już przestały stawiać na zawodników znad Renu. Obecnie mouz to zespół międzynarodowy, którego mózgiem jest Finn „karrigan” Andersen – Duńczyk związany w przeszłości m.in. z Astralis oraz FaZe Clanem. To właśnie od niego w dużej mierze zależeć będzie, czy ekipa ustabilizuje wreszcie swoją formę i na dobre zadomowi się w ścisłej światowej czołówce. Pierwszym krokiem ku temu będzie właśnie mecz z BIG, które mimo niedawnych zmian kadrowych nadal nie zachwyca i byłoby pewnym kandydatem do ostatniego miejsca w grupie, gdyby nie inna drużyna, o której za chwilę.

FaZe Clan vs OpTic Gaming
22:15 (BO3)

Drużyną tą jest oczywiście OpTic Gaming. Duński skład od kilku miesięcy bezskutecznie prowadzi poszukiwania nowej organizacji, do czego zmusiły go zmiany na szczeblu właścicielskim. Jakby tego było mało, zaledwie przedwczoraj szeregi formacji opuścił René „cajunb” Borg, który według plotek ma w niedługim czasie dołączyć do North. Z tego powodu swoich rodaków wspierać będzie niemalże anonimowy dla większości kibiców Oliver „kwezz” Rasmussen, który został ściągnięty awaryjnie w ostatniej chwili. To wszystko pozwala domniemywać, że Skandynawowie nie będą mieli zbyt wielkich szans w starciu z FaZe Clanem, który co prawda podczas ESL One New York 2019 nie zachwycił, ale posiada na tyle duży potencjał kadrowy, że powinien spokojnie poradzić sobie z przytłoczonymi kolejnymi problemami Duńczykami.


Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TFT Beta Pass wraca po raz trzeci! Do zgarnięcia między innymi Jajo Małych Legend

Teamfight Tactics na dobre zagościł już na serwerach League of Legends. Ba, Riot Games w przyszłym roku planuje pójść krok dalej i uruchomić esportową...

>