Po raz kolejny w amerykańskiej ESL Pro League zapanowała niepewność. Na krótko przed startem poprzedniego sezonu wycofało się przecież Rogue, przez co organizatorzy w ostatniej chwili musieli dokooptować do stawki Luminosity Gaming. Tym razem jednak ESL musiało poradzić sobie z aż dwoma podobnymi przypadkami.

Wszystko z powodu Ghost Gaming i ex-Luminosity, które rozpadły się już jakiś czas temu i nie będą w stanie przystąpić do rywalizacji. Co gorsza, obie te ekipy znajdowały się w grupie C, przez co ta została okrojona do zaledwie dwóch zespołów. Ale to już przeszłość, bo dziś do grona uczestników dołączyły ATK oraz Team Singularity. Ta pierwsza drużyna niedawno otarła się nawet o awans do EPL-a podczas baraży, ale ostatecznie zakończyła je na trzecim miejscu. Z kolei Singularity dziś zaprezentowało nam swój nowy skład i to właśnie on będzie reprezentować barwy organizacji w nadchodzącym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dokładny podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
Team Envy FURIA Esports Cloud9 Complexity Gaming
MIBR Swole Patrol eUnited Evil Geniuses
Grupa C Grupa D
ATK Team Liquid DETONA Gaming Infinity Esports
Renegades Team Singularity Isurus Gaming Sharks Esports

Rozgrywki amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 10 wystartują w nocy z  8 na 9 października i potrwają do 19 listopada. Ostatecznie awans na turniej finałowy w Odense zapewni sobie sześć najlepszych drużyn.