fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Za oceanem także wchodzą do gry. Amerykańska ESL Pro League na start

Wcześniej wspominaliśmy o zmaganiach w ramach ESL Pro League w Europie, ale nie tylko Stary Kontynent powraca do gry. Dzisiejszej nocy startuje wszak także rywalizacja za oceanem, gdzie o awans na światowe finały powalczy kilka uznanych formacji.

Weźmy np. taki MIBR, który już za kilka godzin zainauguruje rozgrywki amerykańskiej dywizji Pro Ligi. Latynosi od pewnego czasu znajdują się w sporym kryzysie i nawet transfery Lucasa „LUCASA1” Telesa i Vito „kNg” Giuseppego nie zmieniły tego stanu rzeczy. Niemniej i druga brazylijska ekipa z grupy A, czyli FURIA Esports, w minionych tygodniach daleka była od formy, którą zachwycała w pierwszej połowie roku i niespodziewanie także zdecydowała się na roszady kadrowe. W ich wyniku zespół zasilił brat bliźniak wspomnianego wcześniej LUCASA1, Henrique „HEN1” Teles. Czy to pomoże FURII odzyskać dawny blask i już w debiutanckim sezonie EPL-a awansować na turniej finałowy?

To się dopiero okaże, chociaż Brazylijczycy w obu wspomnianych wcześniej zespołów muszą mieć na uwadze, że z tyłu czają się już reprezentanci amerykańskiego Counter-Strike’a w postaci Teamu Envy i Swole Patrol, którzy całkiem nieźle poradzili sobie z ostatnimi perturbacjami. Envy po zaledwie trzech miesiącach zakończyło nieudaną współpracę z Aranem „Sonikiem” Groesbeekiem, który powrócił do ATK – jego miejsce zajął pozyskany z Teamu Singularity Ryan „ryann” Welsh i pomógł swoim nowym kolegom w wywalczeniu przepustki na DreamHack Masters Malmö 2019. Z kolei Swole Patrol niespodziewanie straciło wsparcie organizacji Lazarus, ale mimo to postanowiło trzymać się razem, wzmocnione 17-letnim Jasonem „neptunem” Tranem.

Harmonogram grupy A prezentuje się następująco:

9 października
02:25 MIBR vs Team Envy BO3
06:15 FURIA Esports vs Swole Patrol BO3
10 października
02:25 MIBR vs Swole Patrol BO3
06:15 FURIA Esports vs Team Envy BO3
11 października
02:25 MIBR vs FURIA Esports BO3
06:15 Team Envy vs Swole Patrol BO3

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu. Najlepszy zespół z grupy zapewni sobie bezpośredni awans na światowe finały ESL Pro League Season 10, druga i trzecia ekipa znajdą się w drugiej fazie grupowej, zaś drużyna z czwartego miejsca będzie musiała powalczyć o utrzymanie w barażach.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hong Kong Attitude w turnieju głównym Worlds 2019! Isurus wyeliminowane

Trzecie spotkanie eliminacyjnego etapu fazy play-in Worlds 2019 jest już historią. Zgodnie z oczekiwaniami Hong Kong Attitude utarło nosa Isurus Gamin...

>