fot. DreamHack/Adela Sznajder

moses: Inne firmy niż BLAST i ESL również próbują pozyskać zespoły na wyłączność

Czy franczyza jest przyszłością CS:GO? W połowie września Valve jednym słowem zablokowało wszystkie podejmowane przez organizatorów próby pozyskania drużyn na wyłączność, niemniej dyskusja wciąż trwa. Teraz głos na temat panującego zamieszania w rozmowie z portalem HLTV.org zabrał Jason „moses” O’Toole, jeden z najpopularniejszych anglojęzycznych komentatorów:

Nie jestem częścią rozmów, nie mam żadnego rozeznania w tym, co zmieniło oświadczenie Valve. Wiem, że za kulisami trwa dziwna PR-owa walka, ale poznaję jej fragmenty tylko od ludzi, z którymi rozmawiam – zaczął były profesjonalny zawodnik – Wiem, że w zeszłym roku szkalowaliśmy BLASTA za próby zgarnięcia drużyn na wyłączność na potrzeby ich cyklu, ESL także nieco się dostało i to już nie pierwszy raz. Ludzie jednak nie zdają sobie sprawy, że inne podmioty również próbują zakontraktować zespoły na wyłączność, więc ogień trzeba zwalczać ogniem. Jeśli jesteś jedną z zainteresowanych stron, a ktoś inny pojawia się z workiem pieniędzy i próbuje zdobyć na własność osiem drużyn, jedyną opcją, jaka ci pozostaje, jest zrobienie tego szybciej. Wydaje się, że w kuluarach trwa po prostu dziwna bitwa, w którą nikt nie jest jednak w pełni wtajemniczony – dodał Amerykanin.

Podczas wywiadu O’Toole odniósł się również do kwestii związanych bezpośrednio z jego zawodem. 32-latek przyznał między innymi, iż jego zdaniem obecnie nie kładzie się wystarczającego nacisku na przedstawianie szerszych historii graczy, powołując się na przykłady związane między innymi z członkami legendarnych już składów Virtus.pro czy Ninjas in Pyjamas. moses opowiedział również o wymagającym życiu freelancera oraz o swoich ambicjach związanych z dalszym rozwojem jego profesji.

Pełny materiał portalu HLTV.org znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pięć spotkań Polaków na międzynarodowej arenie – zagrają m.in. VP i iHG *

Na brak emocji związanych z występami polskich formacji CS:GO nie będziemy mogli dziś narzekać. Swoisty maraton z udziałem łącznie czterech nadwiślańs...