Już za dwa dni odbędą się zamknięte kwalifikacje do DreamHack Open Atlanta 2019, w których wezmą udział wyłącznie drużyny rywalizujące w Ameryce Północnej. Organizatorzy zawodów ujawnili tymczasem listę czterech formacji, które nie muszą się martwić występem w otwartej części zmagań.

Wśród ekip, które będą walczyć o dwa miejsca na amerykańskim turnieju, znajdziemy między innymi Complexity Gaming, które w ostatnim czasie przeprowadziło spore roszady kadrowe. Przypomnijmy, że włodarze organizacji po nieudanym występie na berlińskim Majorze poinformowali o nadchodzących zmianach, które rzeczywiście miały miejsce. Jako pierwszy z międzynarodową formacją pożegnał się Ricky „Rickeh” Mulholland. Kilka tygodni później ogłoszone zostały transfery Benjamina „blameF” Bremera związanego wcześniej z Heroic i Willa „RUSHA” Wierzby znajdującego się w rezerwie Cloud9. Dwa dni później Hunter „SicK” Mims został przeniesiony na ławkę rezerwowych, a dziś definitywnie opuścił drużynę.

Wśród pozostałych uczestników eliminacji zobaczymy również kilka innych zespołów dobrze znanych północnoamerykańskim fanom. Na serwerach pojawi się eUnited, które pod koniec września zakończyło ESL One New York 2019 na 7-8. pozycji. Reprezentanci tej organizacji, podobnie jak Complexity, walczą w ESL Pro League. Przeciwko wyżej wymienionym drużynom staną też ATK, a także Sharks Esports, które niedawno zapewniło sobie awans na światowe finały Esports Championship Series Season 8.

Aktualna lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do DH Open Atlanta wygląda następująco:

ATK Complexity Gaming eUnited Sharks Esports

DreamHack Open Atlanta będzie miał miejsce od 15 do 17 listopada w Georgia World Congress Center w Atlancie. W imprezie weźmie udział łącznie 8 drużyn, z których sześć otrzyma bezpośrednie zaproszenie. Pula nagród zawodów wyniesie sto tysięcy dolarów.