fot. ESL/Bart Oerbekke

Virtus.pro walczy o finały ECS, miks starka i byaliego o awans na EPICENTER

Wtorek przyniesie nam naprawdę istotne dla polskich graczy CS:GO spotkania. Dziś bowiem nasi rodacy będą kontynuować walkę o awans na prestiżowe lanowe imprezy i chociaż do wywalczenia przepustki jeszcze im trochę brakuje, to wieczorne wygrane na pewno mogą dodać im sporo pewności siebie i przy okazji przybliżyć ich do upragnionego celu.

Dzień zainaugurują miks internazionale, w składzie którego znajdują się m.in. Paweł „byali” Bieliński i Krzysztof „stark” Lewandrowski. Międzynarodowy zespół przeszedł ostatnimi czasy sporą przebudowę m.in. z uwagi na potencjalny transfer Kristiana „k0nfiga” Wienecke do Complexity Gaming, ale nie przeszkodziło mu to w przebijaniu się przez kolejne szczeble otwartych eliminacji do EPICENTER 2019. Dziś przed Polakiem i spółką ostatni już pojedynek – zwycięstwo w nim zagwarantuje im promocję do zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego, niemniej należy pamiętać, że także SMASH Esports ma na nią chrapkę. A że ekipa znana wcześniej jako NoChance potrafi być nieprzewidywalna, przekonały się już w ubiegłych tygodniach m.in. Team Spirit oraz Virtus.pro.

A skoro o Virtusach mowa, to przed nimi również ważne zadanie, bo po krótkiej rozgrzewce, jaką będzie mecz z Phoenix w ramach ESEA Mountain Dew League, przyjdzie pora na starcie o wysoką stawkę. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego dzięki poniedziałkowej wygranej nad mousesports nadal mają szanse, by zameldować się na finałowych zawodach Esports Championship Series Season 8, ale potrzebują jeszcze dwóch wygranych, w tym jednej odniesionej dziś przeciwko FaZe Clanowi. I to właśnie FaZe, które, mimo że od czasu niedawnych roszad w składzie raczej nie zachwyca, zdecydowanie będzie uchodzić wieczorem za faworyta.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

29 października
16:30 internazionale vs SMASH Esports BO3 transmisja
19:00 Phoenix vs Virtus.pro BO1 transmisja
20:00 Virtus.pro vs FaZe Clan BO3 transmisja
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Valve wprowadza zakaz handlu kluczami do skrzynek CS:GO!

Każdy szanujący się fan Counter-Strike'a wie, że do zdobycia skina ukrytego w danej skrzynce nie wystarczy sam fakt posiadania owej skrzyni. Potrzebuj...