STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Drużyna TUDSONA znalazła organizację!

Zaskakująco dobre występy w Esports Championship Series Season 8 popłaciły. Międzynarodowy zespół Filipa „TUDSONA” Tudeva, który dotychczas znany był jako m1x, znalazł bowiem nową organizację i to organizację nie byle jaką – Polaka i jego kolegów od teraz wspierać będzie Team Secret! Już sam awans drużyny TUDSONA do ECS był sporym zaskoczeniem. Jeszcze ciekawiej było […]

Zaskakująco dobre występy w Esports Championship Series Season 8 popłaciły. Międzynarodowy zespół Filipa „TUDSONA” Tudeva, który dotychczas znany był jako m1x, znalazł bowiem nową organizację i to organizację nie byle jaką – Polaka i jego kolegów od teraz wspierać będzie Team Secret!

Już sam awans drużyny TUDSONA do ECS był sporym zaskoczeniem. Jeszcze ciekawiej było później, bo w pierwszym tygodniu rywalizacji ekipa napsuła nieco krwi Astralis, urywając triumfatorom trzech ostatnich Majorów CS:GO jedną mapę, a na dwóch kolejnych tocząc wyrównane pojedynki. W tygodniu drugim natomiast niewiele brakowało, a m1x… awansowałby na lanowe finały! Wszystko dlatego, że Polak i spółka rozprawili się zarówno z mousesports, jak i Tricked Esport, docierając tym samym do finału. W nim jednak lepsze okazało się Ninjas in Pyjamas, ale ponownie nie było tutaj mowy o sromotnej porażce, a walce jak równy z równym.

Nie dziwi więc fakt, że składem zainteresowało się Secret, dla którego będzie to pierwsza przygoda z męskim Counter-Strikiem. Niemniej między marcem 2016 a czerwcem 2017 formacja posiadała już w swoich szeregach kobiecy zespół CS:GO, z którym osiągnęła wiele znaczących sukcesów. Ponadto organizacja może pochwalić się też dywizjami m.in. Rainbow Six: Siege, Apex Legends, PUBG oraz Dota 2. W tej ostatniej występuje zresztą inny nasz rodak, Michał „Nisha” Jankowski.

Sam TUDSON nie krył radości z finalizacji transferu i swoim oświadczeniu przyznał:

Dołączenie do Teamu Secret sprawia, iż czuję się niesamowicie. Marzenie się spełniło. Od czasu, gdy zobaczyłem jak mój brat, soren, rywalizuje na zawodowym poziomie, też pragnąłem czegoś takiego. Zawsze chciałem być taki, jak on. Największy problem polegał jednak na tym, że żadna topowa polska organizacja nie chciała dać mi szansy, bym pokazał, na co mnie stać, dlatego też postanowiłem przenieść się na europejską scenę, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Stworzenie zespołu m1x było świetną okazją, by udowodnić obie, że jestem w stanie rywalizować przeciwko najlepszym graczom. Jako zespół w krótkim okresie osiągnęliśmy już pewne rzeczy i wierzę, że przed nami jeszcze więcej. Możliwość współpracy z tak dużą organizacją pozwoli mi rozwinąć się zarówno indywidualnie, jak i drużynowo pod okiem ekspertów. Ufam, że pozwoli mi to w przyszłości osiągnąć moje cele.

Nowy skład Teamu Secret prezentuje się następująco:

  • Dionis „sinnopsyy” Budeci
  • Flatron „juanflatroo” Halimi
  • Guy „anarkez” Trachtman
  • Rigon „rigoN” Gashi
  • Filip „TUDSON” Tudev
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PZPN ogłosił eliminacje do reprezentacji Polski w eFutbolu

Pod koniec września Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił plany powołania reprezentacji Polski w eFutbolu. – Polski Związek Piłki Nożnej doce...