fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Przed nami drugi dzień IEM Beijing 2019. Kogo zobaczymy w półfinałach?

Jutro nad ranem rozpocznie się ostatni dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019. W walce o udział w półfinałach imprezy pozostało łącznie sześć drużyn – dwie z pierwszego zestawienia oraz cztery z drugiego. Które z nich awansują do play-offów imprezy, a które będą mogły pakować walizki i wracać do domów?

Już o 5:00 czasu polskiego rozpoczną się dwa bardzo ważne starcia dla formacji znajdujących się w grupie B. W pierwszym z nich FaZe Clan zmierzy się z Teamem Vitality. Przypomnijmy, że Nikola „NiKo” Kovač i jego koledzy zdominowali w czwartek Evil Geniuses, dzięki czemu znaleźli się o krok od awansu do półfinału. Również patrząc na ostatnie wyniki FaZe fani zespołu mogą być pełni optymizmu – w ostatnim czasie ich ulubieńcy zatriumfowali podczas BLAST Pro Series Copenhagen 2019. Z drugiej strony francusko-brytyjska piątka w swoim ostatnim meczu dosłownie rozgromiła TYLOO i ciągle znajduje się wyżej w rankingach, jednak forma Vitality nie jest do końca stabilna, przez co nie możemy być pewni, co zaprezentują dziś Pszczoły.

Równolegle będziemy obserwować pojedynek między EG a TYLOO, którego przegrany będzie mógł już się szykować do opuszczenia Beijing. W tej potyczce faworyt jest tylko jeden – podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha przyćmiewają sukcesami swoich oponentów. Przez nieco ponad miesiąc reprezentanci amerykańskiej organizacji wygrali dwa duże lany – StarSeries i-League Season 8 oraz ESL One New York 2019, a do tego zajęli pierwsze miejsce podczas północnoamerykańskich rozgrywek Esports Championship Series. Ostatni większy dorobek Azjatów? Drugie miejsce podczas IEM Shanghai… ale w 2018 roku.

Niedługo później, o znacznie bardziej przystępnej dla Europejczyków porze odbędzie się potyczka 100 Thieves z ENCE, która wyłoni drugiego uczestników play-offów z grupy A. Byli zawodnicy Renegades dotychczas rozegrali dwa spotkania w nowych barwach – pierwsze, z Astralis, zakończyło się ich porażką 0:2, zaś drugie właśnie z Finami i w tym 100 T było górą. Aleksi „allu” Jalli i spółka będą mieli zatem idealną okazję do rewanżu i przy okazji do utarcia nosa Złodziejom.

Ostatni jutrzejszy mecz będzie miał miejsce o 12:40. Zmierzą się w nim dwie ekipy z bilansem 1:1 z drugiego zestawienia. Zwycięzca tego pojedynku zagra w półfinale z Astralis, a przegrany wróci do domu bogatszy o zaledwie dziesięć tysięcy dolarów.

Harmonogram nadchodzących spotkań wygląda następująco:

8 listopada

Mecz wygranych grupy B

05:00 Team Vitality vs FaZe Clan
BO3

Mecz przegranych grupy B

05:00 TYLOO vs Evil Geniuses
BO3

Decydujący mecz grupy A

08:50 100 Thieves vs ENCE
BO3

Decydujący mecz grupy B

12:40 TBD vs TBD
BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupowych rywali Illuminar i Virtus.pro na DreamHack Open Atlanta 2019

Już tylko osiem dni dzieli nas od rozpoczęcia DreamHack Open Atlanta 2019. Organizatorzy turnieju opublikowali dzisiaj rozlosowane grupy. Obie polskie...

>