STS
fot. ESL

gla1ve wybrany MVP IEM Beijing-Haidian 2019

Niektórzy pewnie liczyli na niespodzianki, ale tych nie było – po końcowy triumf w Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 sięgnęło Astralis. Duńska formacja na przestrzeni całego turnieju nie straciła nawet mapy, zaś w wielkim finale gładko rozprawiła się z 100 Thieves. Nie dziwi więc fakt, że serwis HLTV nagrodę dla MVP chińskiej imprezy przyznał prowadzącemu […]

Niektórzy pewnie liczyli na niespodzianki, ale tych nie było – po końcowy triumf w Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 sięgnęło Astralis. Duńska formacja na przestrzeni całego turnieju nie straciła nawet mapy, zaś w wielkim finale gładko rozprawiła się z 100 Thieves.

Nie dziwi więc fakt, że serwis HLTV nagrodę dla MVP chińskiej imprezy przyznał prowadzącemu skandynawskiej piątki, Lukasowi „gla1ve’owi” Rossanderowi. I trudno nie powiedzieć, że 24-latek w pełni na nią zasłużył, będąc jednym z najskuteczniejszych graczy całych zawodów. To właśnie Duńczyk wypracował zresztą najwyższy rating, który wyniósł 1,48 – takiego wyniku nie osiągnął ani żaden z jego kolegów, ani też Mathieu „ZywOo” Herbaut czy Nikola „NiKo” Kovač. Ale nie ma się co dziwić, bo Rossander był głównym autorem niemal wszystkich zwycięstw Astralis, zaś w fazie play-off dołożył pokaźną cegiełkę do łatwych wygranych nad FaZe Clanem i wspomnianym we wstępie 100 Thieves.

Co ciekawe, dla gla1ve’a jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze. Chociaż 24-latek ma już na swoim koncie ogromną liczbę trofeów, to nigdy nie było mu dane otrzymać nagrody indywidualnej, gdyż z reguły ustępował on miejsca swoim partnerom.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Beijing: 100 Thieves vs Astralis – statystyki wielkiego finału

Trudno powiedzieć, by wielki finał Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 przyniósł nam jakiekolwiek emocje, a jeśli mielibyśmy się uprzeć, to mog...