Crown OpTic Gaming, LCS 2019 Summer W2
fot. Riot Games

ESPN: Crown następcą PowerOfEvila w CLG

Kolejne doniesienia prosto od Jacoba Wolfa z ESPN Esports. Amerykański dziennikarz poinformował o prawdopodobnym następcy Tristana „PowerOfEvila” Schrage w Counter Logic Gaming. Niemiec rozstał się z dotychczasowym pracodawcą w poniedziałek, ogłaszając status wolnego agenta po wygaśnięciu kontraktu. Jego miejsce na środkowej alei CLG ma rzekomo zająć mistrz świata sezonu 2017, a w ostatnim czasie zawodnik OpTic Gaming – Lee „Crown” Min-ho.

Na najwyższym szczeblu północnoamerykańskich rozgrywek Koreańczyk rywalizował przez niemal cały miniony sezon. W wiosennym splicie był wyjściowym midlanerem OG w każdym meczu fazy zasadniczej, ale jego formacji nie udało zakwalifikować się do play-offów, zajmując miejsce tuż poza czołową szóstką. Nieco lepiej w wykonaniu OpTic wyglądała już runda letnia, choć okazji do przesadnego świętowania też nie było. Zespół Crowna rzutem na taśmę zakwalifikował się do fazy pucharowej i już w pierwszym jej meczu musiał uznać wyższość CLG. Liczba zdobytych Championship Points nie wystarczyła do udziału w Regional Qualifier, co równało się z zakończeniem sezonu właśnie na ćwierćfinale letnich play-offów.

Teraz Crown ma dołączyć do drużyny, która zakończyła jego pierwszy rok zmagań w Ameryce Północnej. Co ciekawe, w dalszym ciągu jest on związany kontraktem, więc przy transferze CLG musiało zapewne uiścić kwotę wykupu. Ile ona wynosiła – o tym ESPN nie poinformował. Warto też zaznaczyć, że w przypadku odejścia Crowna już tylko jeden zawodnik głównego składu będzie miał ważny kontrakt z Immortals, a jest nim Noh „Arrow” Dong-hyeon. Jak jednak zdążył poinformować ESPN Esports, włodarze budują zupełnie nową piątkę, w której znajdzie się między innymi Johnny „Altec” Ru oraz – co ważniejsze dla fanów LEC – Paul „sOAZ” Boyer, .

Prędkość transferowej karuzeli na scenie League of Legends może naprawdę przyprawić o zawrót głowy. Aby nie przegapić najświeższych informacji dotyczących wszelkich roszad między czołowymi formacjami na światowej i lokalnej scenie, śledźcie naszego huba transferowego:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś dwa zespoły pożegnają się z CS:GO Asia Championships 2019

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień fazy grupowej CS:GO Asia Championships 2019. To właśnie dziś rozstrzygnie się, kto po zaledwie dwóch poj...

>