STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Podbili Gdynię, podbili Katowice. Illuminar nowym ESL Mistrzem Polski!

Po wrześniowym zwycięstwie na Games Clash Masters Illuminar Gaming sięga po kolejne trofeum! W finale jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski Daniel „STOMP” Płomiński i spółka pokonali x-kom AGO. Dzięki wygranej iHG wzbogaciło się o 80 tysięcy złotych, ale to nie koniec dobrych wieści – zespół ten zapewnił sobie przy okazji również przepustkę do zamkniętych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020!

Illuminar Gaming 2 : 1 x-kom AGO

(ESL Mistrzostwa Polski –  finał)
16 7 Vertigo 8 12
9 4
6 5 Train 10 16
1 6
16 9 Mirage 6 6
7 0

O właśnie takim początku pojedynku marzyli zapewne wszyscy fani Illuminar. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera nie powtórzyli wczorajszego błędu ARCY i na wybranym przez Jastrzębie Vertigo już w pierwszej rundzie objęli serwer we władanie. Skondensowana defensywa pozwoliła iHG zgarnąć aż siedem oczek z rzędu, lecz wtedy sprawy w swoje ręce wziął Miłosz „mhL” Knasiak, który trzykrotnie popisał się trafieniem rozkręcającym natarcie AGO. Drużyny 17-letniego snajpera z rytmu nie wybiły nawet problemy techniczne – Jastrzębie jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie! Po zmianie stron inicjatywa wróciła jednak do Illuminar, które okazało się lepsze w pistoletówce. Paweł „reatz” Jańczak wraz z kompanami nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, konsekwentnie budując swoją zaliczkę i bez większego zawahania ostatecznie triumfując 16:12.

Porażka na premierowej mapie nie załamała x-kom AGO, które z naprawdę wysokiego C rozpoczęło batalię na Trainie. Jastrzębie ustawiły w swojej obronie zaporę nie do przejścia, czego efektem było prowadzenie 8:0. Illuminar odpowiedziało pięcioma skutecznymi natarciami, ale okres na przełomie dwóch połówek należał do składu Dominika „GruBego” Świderskiego. Kluczowe dla losów meczu było dwudzieste starcie, w którym Patryk „Sidney” Korab w pojedynkę ograł trzech rywali. Chwilę później było już wszystkim – 16:6!

Clutch Damiana „Furlana” Kisłowskiego pozwolił AGO doprowadzić do remisu tuż po przegranej pierwszej rundzie, ale Illuminar nie pozostało dłużne rywalowi. Celne strzały z pistoletów dały tej drużynie pewien komfort, co wkrótce świetnie uwidaczniał rezultat. Jastrzębie znów doszły do głosu dopiero przy stanie 1:7, rozpoczynając mozolne zmniejszanie deficytu. Zwycięską serię podopiecznych Mikołaja „miniroxa” Michałkowa przerwał jednak moment rozkojarzenia, gdy iHG wygrało rundę będąc wyposażone w aż cztery pistolety. Wtedy drużyna Pawła „innocenta” Mocka nabrała niebywałego rozpędu, pozwalając sobie na tylko jedną wpadkę tuż przed zmianą stron. Po przerwie Illuminar było już jednak bezbłędne, raz za razem przełamując szyki obronne AGO i triumfując 16:6!

Tak wygląda klasyfikacja końcowa ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019:

1. Illuminar Gaming 80 000 zł
2. x-kom AGO 40 000 zł
3-4. ARCY, Wisła All in! Games Kraków 15 000 zł
5-6. Actina PACT, CLEANTmix 10 000 zł
7-8. Izako Boars, Virtus.pro 5 000 zł

Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Shlatan z kolejnym mistrzostwem! MAD Lions wygrywa Iberian Cup

Od czasu, gdy Lucjan "Shlatan" Ahmad opuścił Illuminar Gaming, nie był w stanie sięgnąć po trofeum z żadną organizacją, którą reprezentował. W barwach...