Trudno znaleźć osoby, które opowiedziałyby się za tym, że postawa MIBR-u po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 uległa znaczącej poprawie. Transfer Vito „kNg” Giuseppe nie pomógł brazylijskiej formacji w odzyskaniu dawnego blasku, którego w tym roku, poza nielicznymi turniejami, zdecydowanie brakowało w jej grze. Według informacji portalów HLTV oraz Globo Esporte, włodarze organizacji stracili już cierpliwość do obecnej piątki.

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczenie Lucasa "LUCASA1" Telesa z Luminosity Gaming dobiegnie końca jeszcze w tym miesiącu. 24-latek dołączył do podopiecznych Wiltona „zewsa” Prado w czerwcu, gdy ci poszukiwali następcy João "felpsa" Vasconcellosa i utrzymał swoje miejsce w ekipie. Pomimo całkiem przyzwoitej postawy indywidualnej Teles nie może być pewny swojej przyszłości w drużynie, wszak w ramach planu naprawczego ma ona rozważać zakontraktowanie utalentowanego Ignacio "meyerna" Meyera z Sharks Esports. Zaledwie siedemnastoletni zawodnik bardzo szybko stał się największą gwiazdą Rekinów, czym najwyraźniej przykuł uwagę wyżej notowanej formacji.

Obie organizacje mają zasiąść do stołu negocjacyjnego po zakończeniu finałów 10. sezonu ESL Pro League, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do niedzieli. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, debiut meyerna w nowych barwach może przypaść już na startujący 12 grudnia cs_summit 5.

Zestawienie MIBR-u po tej zmianie może wyglądać następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Epitácio „TACO” de Melo
  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Ignacio "meyern" Meyer
  • Wilton „zews” Prado – trener

Obszerny materiał poświęcony potencjalnemu następcy LUCASA1 znajdziecie pod tym adresem.