fot. ESL

Astralis i Liquid w play-offach finałów ESL Pro League, North z niespodziewaną porażką

Zakończył się drugi dzień fazy grupowej finałów 10. sezonu ESL Pro League. Byliśmy dziś świadkami wielu kluczowych meczów, które w większości decydowały o przyszłości drużyn podczas trwającej imprezy. Powody do szczęścia mogą mieć Astralis i Team Liquid, które zapewniły sobie awans do play-offów, zaś w grze nie zobaczymy już między innymi North, które przegrało z ATK, czy też MIBR-u pokonanego przez Fnatic.

Już w pierwszej rundzie rozgrywek byliśmy świadkami emocjonujących spotkań. Na samym starcie tego dnia rozgrywek triumf odnotowali nowi reprezentanci Renegades, którzy mimo sporych problemów na Duście2 zdołali wyeliminować Sharks Esports. Równocześnie ATK ku zaskoczeniu wielu rozprawiło się z North. Duńczycy na żadnej mapie nie byli w stanie zagrozić rywalom i w efekcie utracili możliwość dalszej gry na trwającej właśnie imprezie.

Po kilkunastu minutach przerwy rozpoczął się kolejny pojedynek, w którym zmierzyli się 100 Thieves oraz FaZe Clan, a stawką tego spotkania było utrzymanie się na turnieju. Już od początku lepiej radzili sobie w nim Złodzieje. FaZe zdołał odwlec nieuniknione na drugiej mapie, lecz koniec końców Australijczycy i Norweg w brutalny sposób pozbyli się oponentów na Mirage’u. W tym samym czasie Astralis walczyło z G2 Esports o awans do play-offów. Potyczka ta była bardzo wyrównana i po zaciekłej walce po zaciekłej walce górą byli Skandynawowie, którzy zapewnili sobie tym samym awans do kolejnego etapu imprezy.

Mecz o wszystko rozegrały też Fnatic oraz MIBR. Przez sporą część starcia obie ekipy prezentowały podobny poziom, skutkiem czego była między innymi dogrywka w drugiej potyczce. To jednak Szwedzi postawili po kolejnej mapie kropkę nad i, czego skutkiem było odpadnięcie ekipy Gabriela „FalleNa” Toledo z finałów ESL Pro League. Stawką ostatniego zaplanowanego na dziś pojedynku był awans do finału drabinki wygranych grupy B. Na Nuke’u Team Liquid całkowicie zdominował rywali. Następnie staliśmy się świadkami dwóch zaciekłych pojedynków, które toczyły się do samego końca. Ostatecznie gracze mousesports nie zdołali pokonać swoich rywali w całym meczu – mimo zwycięstwa na Vertigo ulegli im na decydującym Duście2.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych pojedynków:

4 grudnia

1. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 Renegades 2:1 Sharks Esports
Dust2 7:16
Mirage 16:5
Nuke 16:12
12:00 ATK 2:0 North
Overpass 16:9
Vertigo 16:8

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:35 100 Thieves 2:1 FaZe Clan
Inferno 16:11
Dust2 12:16
Mirage 16:7

Półfinał drabinki wygranych grupy B

15:35 Astralis 2:1 G2 Esports
Dust2 13:16
Inferno 19:15
Train 16:14

2. runda drabinki przegranych grupy A

19:10 MIBR 1:2 Fnatic
Inferno 10:16
Dust2 19:16
Vertigo 11:16

Półfinał drabinki wygranych grupy B

19:10 mousesports 1:2 Team Liquid
Nuke 5:16
Vertigo 16:12
Dust2 14:16

Zachęcamy do odwiedzenia naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego banera. Znajdziecie w niej wyniki poprzednich spotkań, a także drabinkę, pełen harmonogram następnego dnia zawodów oraz aktualną listę występujących na nich drużyn.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Patrik, LEC 2019 Summer

Patrik zaprezentowany jako nowy gracz EXCEL

Kolejny uczestnik League of Legends European Championship jest coraz bliżej skompletowania swojego składu na nadchodzący sezon rozgrywek. EXCEL potwie...