fot. Wisła All in! Games Kraków

Niespodzianki na finałach PLE. Wisła All in! oraz CLEANTmix poza burtą turnieju

Rozgrywane w Rzeszowie finały Polskiej Ligi Esportowej przyniosły sporo nieoczekiwanych rezultatów już pierwszego dnia zmagań. Po fazie grupowej z zawodami pożegnały się CLEANTmix, a więc jedna z najlepszych formacji sezonu zasadniczego rozgrywek, a także Wisła All in! Games Kraków – niedawny półfinalista ESL Mistrzostw Polski.

Jako pierwszy gorzką pigułkę musiał przełknąć skład Tomasza „exhiego” Tuszko. Podopieczni organizacji wspieranej przez właściciela znanej marki odzieżowej najpierw przekonali się o drzemiącym potencjale zawodników Izako Boars, a nieco później o umiejętnościach jedynej zagranicznej na zawodach – Giants Gaming. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego w meczu o pierwsze miejsce w grupie dość pewnie rozprawiła się z Dzikami, jednak zarówno wygrani, jak i przegrani mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej.

W grupie B niespodziewanie dobrze zagrało AVEZ Esport, które koniec końców uplasowało się na czele swojego zbioru. To o tyle zaskakujące, że popularnych Ośmiornic… w Rzeszowie miało w ogóle nie być. Michał „MOLSI” Łącki i partnerzy w pełni wykorzystali jednak otrzymane od organizatorów zaproszenie last minute wynikające z wycofania się z udziału w rozgrywkach x-kom AGO. Z podniesioną głową pierwszy dzień rywalizacji na Podkarpaciu zakończyli także gracze Actiny PACTU. Ci przegrali wprawdzie na inaugurację z AVEZ, ale w decydującym meczu z Wisłą All in! dokonali wspaniałego comebacku z 4:11 na 16:14, pozbawiając tym samym Białą Gwiazdę szans na zgarnięcie trofeum.

Tak prezentują się wyniki fazy grupowej:

7 grudnia
10:00 CLEANTmix 6:16 Izako Boars Nuke
11:30 CLEANTmix 8:16 Giants Gaming Giants Gaming Dust2
13:00 Izako Boars 9:16 Giants Gaming Giants Gaming Nuke
14:30 AVEZ Esport 16:8 Actina PACT Vertigo
16:00 AVEZ Esport 16:11 Wisła All in! Games Train
17:30 Actina PACT 16:14 Wisła All in! Games Train
Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Giants Gaming Giants Gaming 2 2 0 1. AVEZ Esport 2 2 0
2. Izako Boars 2 1 1 2. Actina PACT 2 1 1
3. CLEANTmix 2 0 2 3. Wisła All in! Games 2 0 2

Tak wygląda harmonogram jutrzejszych zmagań:

8 grudnia
11:00 Giants Gaming Giants Gaming vs Actina PACT BO3
15:00 AVEZ Esport vs Izako Boars BO3
19:00 finał BO3

Jutrzejsze mecze rozpoczną się planowo o godzinie 11. Wszystkie potyczki będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EPL: Natus Vincere vs Fnatic – statystyki graczy

Za nami pierwszy półfinał ESL Pro League Season 10, w którym po trzech mapach lepsze od Natus Vincere okazało się Fnatic. Szwedzka piątka po początkow...