Drugiego dnia fazy grupowej EPICENTER 2019 byliśmy świadkami pierwszych pojedynków rozgrywanych w grupie B. W dzisiejszych meczach zarówno reprezentanci Virtus.pro, jak i forZe odnotowali porażki, natomiast mousesports pewnie awansowało do półfinału.

W pierwszej potyczce Andrey "Jerry" Mekhryakov i jego koledzy podjęli zawodników Evil Geniuses. Walka na Mirage'u była mocno wyrównana, a zawodnicy organizacji zza oceanu dzięki bardzo dobrej grze pod koniec starcia zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo. Na Nuke'u natomiast ekipa Tarika "tarika" Celika rozgromiła swoich rywali, pozwalając im zdobyć zaledwie cztery oczka, w tym trzy po stronie terrorystów.

Po krótkiej przerwie zobaczyliśmy debiut nowego składu Virtus.pro, w którym znajdują się byli reprezentanci AVANGAR. W starciu na Inferno po ciężkiej batalii górą stanęli finaliści berlińskiego Majora. Z kolei na Mirage'u w pierwszej połowie mogliśmy oglądać dużo lepszą grę podopiecznych VP, lecz ich oponenci całkowicie zdominowali ich w drugiej części spotkania, dodając na swoje konto pierwsze zwycięstwo. W ostatnim starciu na Duście2 ponownie początkowo częściej punktowali zawodnicy ze Wspólnoty Niepodległych Państw, ale po zamianie stron mouz doprowadziło do dogrywki, a następnie domknęło mecz wynikiem 22:19.

W ostatnim dzisiejszym pojedynku Evil Geniuses zmierzyło się z mousesports o bezpośredni awans do półfinału. Od samego początku meczu triumfatorom StarSeries i-League Season 8 doskwierał brak Vincenta “Brehze'a” Cayonte'a, który ma problemy z uzyskaniem wizy. O ile EG było w stanie zawalczyć z Myszami w pierwszej części gry, to od drugiej połówki zaczęły im one się oddalać, aż wygrały na Trainie 16:11. Na Inferno natomiast europejski zespół całkowicie rozgromił swoich rywali. Peter "stanislaw" Jarguz i jego koledzy w ciągu całego meczu zdołali zdobyć zaledwie cztery oczka! Dzięki temu blamażowi mouz otrzymało bezpośredni bilet do play-offów, w których zawalczy już w najbliższą niedzielę.

Wyniki dzisiejszych pojedynków wyglądają następująco:

18 grudnia

Grupa B

11:00 forZe 0:2 Evil Geniuses
Mirage 14:16
Nuke 4:16
14:00 Virtus.pro 1:2 mousesports
Inferno 16:11
Mirage 11:16
Dust2 19:22

Mecz wygranych grupy B

17:00 Evil Geniuses 0:2 mousesports
Train 11:16
Inferno 4:16

Już jutro zostaną rozegrane wszystkie pozostałe spotkania grupowe, które wyłonią czterech uczestników ćwierćfinałów. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale EPICENTER na Twitchu. Po więcej informacji na temat EPICENTER 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.