Za nami faza zasadnicza EPICENTER 2019. Poznaliśmy dziś pozostałych czterech uczestników play-offów oraz dwie drużyny, którym nie będzie już dana możliwość zawalczenia o trofeum. W ubiegłych godzinach byliśmy świadkami wielu niespodzianek i nieprzewidywanych zwycięstw.

Premierowe starcie dnia nie mogło zakończyć się inaczej niż triumfem Heroic. Duńczycy zmierzyli się w meczu przegranych z EHOME, które od samego początku nie miało najmniejszych szans. Azjaci najpierw całkowicie polegli na Inferno, gdzie zdołali podjąć walkę z przeciwnikiem jedynie na początku pierwszej połówki, a następnie zostali jeszcze bardziej pogrążeni na Nuke'u. Na drugiej mapie Europejczycy pozwolili im zgarnąć zaledwie jedno oczko.

Niedługo później rozpoczęła się potyczka forZe z Virtus.pro. Co ciekawe Rosjanie okazali się dużo lepsi na Trainie, gdzie byli reprezentanci AVANGAR zdołali zgarnąć zaledwie trzy punkty. Dużo lepiej poszło im jednak na Inferno, gdzie po klęsce 3:12 w pierwszej połowie zdołali odrobić straty, a następnie również wygrać starcie. Na decydującym Vertigo walka początkowo była wyrównana, lecz w drugiej połowie pałeczkę przejęło forZe, które niebawem wyeliminowało VP z turnieju, co doczekało się nawet komentarza Romana Dvoryankina.

Chwilę przed 16:00 wystartowała batalia Natus Vincere z Heroic. Najlepszym zawodnikiem serii okazał się bez zaskoczenia Oleksandr "s1mple" Kostyliev, który zgromadził łącznie 65 fragów. Jego drużyna na początku przegrała z Duńczykami na Nuke'u, by po kilkunastu minutach rozgromić ich na Trainie. Potyczka na Inferno zakończyła się całkowitą dominacją Na`Vi, które pozwoliło rywalom zdobyć w otwierającej części pojedynku zaledwie dwa punkty, a później spokojnie dokończyło swój mecz.

W ostatnim zaplanowanym na dziś meczu forZe niespodziewanie okazało się lepsze od Evil Geniuses. Zawodnicy należący do amerykańskiej organizacji najpierw szybko przebrnęli przez Nuke'a, by na Mirage'u... ponieść sromotną porażkę zdobywając zaledwie jedno oczko. Rosjanie znakomicie spisali się również na Inferno, gdzie szybko wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie spotkania, a po zamianie stron kontynuowali doskonałą defensywę i wygrali swoje kolejne starcie.

Wyniki dzisiejszych potyczek prezentują się następująco:

19 grudnia

Mecz przegranych grupy A

10:00 EHOME 0:2 Heroic
Inferno 5:16
Nuke 1:16

Mecz przegranych grupy B

13:00 forZe 2:1 Virtus.pro
Train 16:3
Inferno 13:16
Vertigo 16:10

Decydujący mecz grupy A

16:00 Natus Vincere 2:1 Heroic
Nuke 9:16
Train 16:6
Inferno 16:9

Decydujący mecz grupy B

19:00 Evil Geniuses 1:2 forZe
Nuke 16:6
Mirage 1:16
Inferno 10:16

Na fazę pucharową EPICENTER 2019 przyjdzie nam poczekać do soboty. W ten dzień zostaną rozegrane oba ćwierćfinały, natomiast dzień później będziemy świadkami półfinałów oraz wielkiego finału imprezy. Aby uzyskać więcej informacji na temat turnieju, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją tekstową, dostępną po kliknięciu poniższego baneru, w której znajdziecie uczestników, harmonogram oraz wyniki zakończonych spotkań.