STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kobiecy skład CS:GO opuścił Beşiktaş Esports

Niespełna półtora roku trwała przygoda Beşiktaş Esports z kobiecym składem CS:GO. Wraz z początkiem stycznia dobiegła ona jednak końca, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała jedna z zawodniczek, Julia „juliano” Kiran. Międzynarodowa ekipa zawitała w szeregi Beşiktaşu w lipcu 2018 roku, na pierwszy prawdziwy sukces czekała jednak aż rok. To właśnie wtedy bowiem udało jej się zatriumfować […]

Niespełna półtora roku trwała przygoda Beşiktaş Esports z kobiecym składem CS:GO. Wraz z początkiem stycznia dobiegła ona jednak końca, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała jedna z zawodniczek, Julia „juliano” Kiran.

Międzynarodowa ekipa zawitała w szeregi Beşiktaşu w lipcu 2018 roku, na pierwszy prawdziwy sukces czekała jednak aż rok. To właśnie wtedy bowiem udało jej się zatriumfować rozgrywane w Walencji DreamHack Showdown Valencia 2019 i tym samym zapewnić sobie awans na DreamHack Open Rotterdam 2019. Potyczki z męskimi drużynami okazały się jednak dla juliano i jej koleżanek zbyt dużym wyzwaniem, przez co zakończyły one swój udział w turnieju już po dwóch spotkaniach. Kilka dni temu natomiast sięgnęły one po wicemistrzostwo NEST Pro Series 2019, co, jak już dziś wiemy, było ich ostatnim lanowym występem w dotychczasowych barwach.

Czteroosobowy skład postanowił nie przedłużać wygasających umów i od teraz prowadzić będzie poszukiwania nowej organizacji. Dość niespodziewanie będzie to jednak robić wraz z piątą zawodniczką, gdyż do zespołu dokooptowana została Michaela „mimi” Lintrup. 22-letnia Dunka w przeszłości przez blisko dwa lata współpracowała już ze wspomnianą Kiran oraz Zainab „zAAz” Turkie, ostatnio zaś można ją było oglądać pod banderą Copenhagen Flames, z którym zapewniła sobie udział w kobiecych finałach World Electronic Sports Games 2019-2020. Niemniej teraz wiemy już, że na tej imprezie wystąpi ona już z inną drużyną.

Skład ex-Beşiktaş Esports prezentuje się następująco:

  • Julia „juliano” Kiran
  • Zainab „zAAz” Turkie
  • Petra „Petra” Stoker
  • Anastasia „kr4sylya” Khlobystina
  • Michaela „mimi” Lintrup
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2019 roku: grudzień

Szampany wystrzeliły, a to oznacza, że przed kilkunastoma godzinami przywitaliśmy nowy rok. My jednak jeszcze na moment chcemy zabrać Was w podróż do...