STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Pięć polskich składów w ESEA MDL! PACT zastępuje MAD Lions

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Actina PACT na jakiś czas pożegna się z ESEA Mountain Dew League. Rodzimy skład nie zdołał bowiem przebrnąć przez baraże, co oznaczało dla niego spadek do ESEA Advanced. Teraz jednak okazuje się, że żadnego spadku nie będzie!

A wszystko dzięki MAD Lions, które na krótko przed rozpoczęciem 33. sezonu MDL-a postanowiło wycofać się z rywalizacji. Powód? Ten nie został podany do informacji publicznej. Tak czy inaczej, rezygnacja Duńczyków sprawiła, iż szansę na powrót otrzymał PACT, który w grudniowym turnieju barażowym zajął miejsca 5-6., czyli pierwsze niepromowane slotem na drugim poziomie rozgrywkowym. Tym samym w nadchodzącej edycji ligi będziemy najprawdopodobniej oglądać w akcji aż pięć polskich składów – wszak w stawce znajdziemy też Illuminar Gaming, ex-Virtus.pro, Wisłę All in! Games Kraków oraz x-kom AGO.

Pełna lista uczestników europejskiej dywizji 33. sezonu ESEA MDL prezentuje się na ten moment następująco:

Actina PACT CR4ZY Demolition Crew Team GamerLegion
Illuminar Gaming Japaleno Movistar Riders Nemiga Gaming
Nordavind pro100 Unicorns of Love Virtus.pro
ex-Virtus.pro Wisła All in! x-kom AGO

Nadal wolne pozostają trzy miejsca, które przypadną w udziale najsłabszym ekipom z nadchodzących baraży o ESL Pro League. Na ten moment nie jest jednak do końca jasne, kiedy owy turniej się odbędzie, przez co nie znamy też daty startu ESEA Mountain Dew League.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Veggie zostanie ukarany? Powodem obrażenie Grzegorza Kamińskiego?

Rozstania niemalże zawsze wiążą się z pewnymi komplikacjami i okazuje się, że nie inaczej było w przypadku rozbratu Illuminar Gaming z Fryderykiem “Ve...