fot. ESL/Adam Łakomy

Na`Vi znalazło wreszcie następcę GuardiaNa?

Od pewnego czasu w mediach trwa poszukiwanie następcy Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa. Słowak co prawda oficjalnie pozostaje graczem Natus Vincere, ale według informacji z wielu nieoficjalnych źródeł w najbliższym czasie ma się to zmienić, co oznacza, iż faktycznie potrzebny będzie ktoś, kto go zastąpi.

Dotychczas sporo mówiło się o kandydaturach Jewgienija „FL1T” Lebiediewa z forZe oraz Igora „Forester” Biezotieczeskijego z Hard Legion Esports. Niemniej zdaniem Guillaume’a „neLa” Canelo, znanego francuskiego dziennikarza, wybór organizacji miał ostatecznie paść na kogoś innego. Jak podaje neL, w najbliższym czasie szeregi Na`Vi ma zasilić Ilja „Perfecto” Załuckij z Syman Gaming. Co więcej, dopinane mają być już ostatnie szczegóły transferu, którego wartość ostatecznie ma oscylować w granicach 200 tysięcy dolarów. Jeżeli wszystko faktycznie uda się doprowadzić do szczęśliwego końca, to debiut 20-latka powinien mieć miejsce podczas nadchodzącego ICE Challenge 2020 w Londynie.

Perfecto pierwsze kroki w profesjonalnej karierze stawiał w Atlants Gaming, z którym w 2018 roku wystąpił nawet w zamkniętych eliminacjach do Minora CIS. Niewykluczone, że to właśnie wtedy wpadł w oko włodarzom Syman, którzy dwa miesiące przed rozpoczęciem 2019 roku zaoferowali mu angaż. I chociaż początkowo Rosjanin i jego koledzy nie odnosili większych sukcesów, to latem osiągnęli coś, czego nikt się po nich nie spodziewał – awansowali na Majora. Co więcej, podczas pierwszego etapu StarLadder Major Berlin 2019 do samego końca pozostawali w grze o miejsce w Fazie Nowych Legend, odpadając dopiero w piątej rundzie po spotkaniu z późniejszymi wicemistrzami z AVANGAR.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Natus Vincere będzie prezentować się następująco:

  • Jegor „flamie” Wasiljew
  • Ołeksandr „s1mple” Kostyliew
  • Dienis „electronic” Szaripow
  • Kiriłł „Boombl4” Michajłow
  • Ilja „Perfecto” Załuckij
  • Andrej „B1ad3” Horodenskyj – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Moskwa miejscem wiosennych finałów BLAST Premier

Od pierwszych spotkań BLAST Premier Spring dzieli nas już tylko kilkanaście dni, niemniej już dziś poznaliśmy miejsce rozegrania lanowych finałów. Te...

>