fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

dycha powalczy o pierwszy triumf w Sprout, Wisła All in! o krok od play-offów LEGENDS.BET L33T CUP

Przed Pawłem „dychą” Dychą i jego kolegami ze Sprout szansa na pierwszy wspólny triumf – podopieczni niemieckiej organizacji przystąpią dziś do finału United Masters League Season 2. Godzinę wcześniej walkę o bezpośredni awans do play-offów LEGENDS.BET L33T CUP rozpocznie zaś Wisła All in! Games Kraków.

Wisła All in! vs Skin Ogres
18:00 (BO3)

transmisja

W minionych dniach wyższość Białej Gwiazdy w tych rozgrywkach musiały uznać zarówno Nemiga Gaming, jak i DreamEaters. I chociaż oba te triumfy nie przyszły Polakom łatwo, to ostatecznie to oni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, dzięki czemu mogą mieć już pewność, że na pewno nie odpadną z rozgrywek. W swojej grupie Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka mają już zapewnione co najmniej drugie miejsce, co oznacza, że w najgorszym wypadku zobaczymy ich w drabince ostatniej szansy, gdzie czeka na nich Natus Vincere Junior. Niemniej awans od razu do fazy pucharowej nadal jest możliwy – wystarczy tylko wygrać.

Wygrać ze Skin Ogres, które będzie ostatnim grupowym rywalem Wisły. Bułgarski skład, który tworzą m.in. Simeon „dream3r” Ganev oraz Yanko „blocker” Panov, zdążył już poznać smak porażki, przegrywając na inaugurację ze wspomnianym DE. Potem jednak odegrał się na tym przeciwniku, a w międzyczasie rozprawił się też z Nemigą. Dzięki temu zachował on szanse na miejsce w play-offach, ale faworytem dzisiejszego meczu bez wątpienia nie będzie. Chyba że zrobi odpowiedni użytek ze swojego największego atutu, czyli nieprzewidywalności – wszak Bułgarzy grają razem od niedawna i trudno powiedzieć, czego możemy się po nich spodziewać.

Sprout vs Copenhagen Flames
19:00 (BO3)

transmisja

Lanowy debiut nowego składu Sprout daleki był od ideału – przypomnijmy, że podopieczni niemieckiej formacji już w fazie grupowej pożegnali się z DreamHack Open Leipzig 2020. Dziś jednak będą mieli okazję, by wymazać z pamięci tamten występ, bo przed nimi finałowy mecz United Masters League Season 2. Warto w tym miejscu, że także dycha miał swój wkład w fakt, że ekipa dotarła tak daleko, bo chociaż w fazie grupowej jeszcze go w składzie nie było, to już w play-offach pomógł w pokonaniu BIG oraz HAVU Gaming. Niemniej jego zadanie jeszcze się nie skończyło, bo na drużynę czeka jeszcze jeden przeciwnik.

Będzie nim Copenhagen Flames, które, nie ma co tu kryć, nie było kandydatem do miejsca w czołowej dwójce UML. Duńczycy jednak kilkukrotnie zdążyli zaskoczyć, pokonując po drodze m.in. Team GamerLegion i forZe, a także dwukrotnie nasze rodzime ARCY. Co ciekawe, w jednym z tych spotkań, rozegranym jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, brał udział Dycha i chociaż robił, co mógł, to jego 56 fragów na niewiele się zdało. Asger „AcilioN” Larsen i spółka wygrali 2:0, stawiając jeden z wielu kroków na drodze do finału. Tak czy inaczej, dziś polski zawodnik na pewno będzie jeszcze bardziej zmotywowany, wszak przed nim szansa na pierwszy triumf w nowych barwach.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Virtus.pro zajmuje drugie miejsce na ELEAGUE Major Atlanta 2017

Dziś legendarny skład Virtus.pro to już przeszłość, ale w 2017 roku nikomu nie przyszło jeszcze do głowy, że rodzima formacja może nagle popaść w tak...