STS
fot. Riot Games

Bolesny blamaż Vitality. Inspired i spółka zgarniają kolejne zwycięstwo w LEC

Za nami kolejne starcie pomiędzy polskimi zawodnikami w ramach wiosennej rundy League of Legends European Championship. Tym razem na Summoner’s Rift obserwować mogliśmy aż trzech rodaków – Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, reprezentującego Team Vitality oraz Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomę, którzy występują pod banderą Rogue. Niestety dla kibiców Jactrolla był to kolejny trudny dzień, bo jego drużyna poniosła czwartą porażkę z rzędu.

Rogue 1:0 Team Vitality
Finn
Ornn
Cabochard
Camille
Inspired
Jarvan IV
Skeanz
Elise
Larssen
Azir
Saken
Pantheon
Hans sama
Senna
Comp
Ezreal
Vander
Braum
Jactroll
Rakan

Wczesny etap gry Vitality zaczęło z przytupem, przeprowadzając szereg agresywnych ataków, te jednak okazały się nieskuteczne i zespół ten nie zdołał zdobyć pierwszej krwi. Co więcej, wynik zabójstw jako pierwsze otworzyło Rogue, a dokładnie Finn „Finn” Wiestål, który zdobył solową eliminację. Liczne błędy popełniane przez ekipę Jactrolla sprawiały, że wkrótce na koncie Szweda pojawiła się druga eliminacja. To był dopiero początek kłopotów francuskiej formacji, która w 16. minucie nie miała już zewnętrznych wież na środkowej linii. Na domiar złego Rogue zgarnęło kolejne dwa zabójstwa i trzy smoki, a to wszystko finalnie przełożyło się trzy tysiące sztuk złota.

Do 20. minuty Inspired i spółka całkowicie zdominowali rozgrywkę i rozpoczęli podejście do oblężenia bazy swoich oponentów. Pierwsza eliminacja dla Vitality pojawiła się w 22. minucie, kiedy to udało wyłapać się Ornna. To jednak było za mało, aby choć trochę nawiązać walkę z Łotrzykami, którzy prezentowali bardzo przemyślaną, powolną rozgrywkę, w której próżno szukać było dozy ryzyka. W 27. minucie Rogue sprawnie zabezpieczyło Barona i pozbawiło Vitality dwóch inhibitorów, a po eliminacji czterech rywali równie zręcznie zakończyło rozgrywkę.

Już za chwilę rozpocznie się kolejne spotkanie, w którym zobaczymy Oskara „Selfmade’a” Boderka i jego zespół, Fnatic, który zmierzy się z SK Gaming. Transmisję z tego pojedynku oglądać będzie można za pośrednictwem kanału Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat wiosennej rundy LEC 2020 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wszyscy ludzie MICHA

– Michał nie idzie do Envy jako stand-in, nie dostał krótkoterminowej umowy. On ma tam być kluczowym elementem tej układanki – zapewnił nas w niedawne...