Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 27 stycznia – 2 lutego

Za nami bardzo intensywny tydzień. W jego trakcie potwierdzone zostały doniesienia mówiące o transferze Michała „MICHA” Müllera do zagranicznej drużyny. Azjatycki świat esportowy został częściowo sparaliżowany przez epidemię koronowirusa. Na przestrzeni ostatnich dni został również zainaugurowany kolejny sezon Ultraligi, a Valve wprowadziło znaczące zmiany na mapach w Counter-Strike’u: Global Offensive. Oto najważniejsze i najciekawsze wydarzenia ostatniego tygodnia:

MICHU dołącza do Teamu Envy

Michał „MICHU” Müller to kolejny Polak, który wybrał karierę w międzynarodowym zespole. Dołączył on niespodziewanie do amerykańskiej formacji – Teamu Envy, gdzie stanie u boku między innymi Buğra „Calyxa” Arkına i Kaleba „moose’a” Jayne’a. Jednym z pierwszych sukcesów nowej drużyny było awansowanie do zamkniętych eliminacji do Minora.

MICHU za wielką wodą – Polak oficjalnie dołącza do Teamu Envy!

Veggie zostaje zawieszony przez Ultraligę

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, Fryderyk „Veggie” Kozioł po przeprowadzonym dochodzeniu został zawieszony przez Ultraligę na dwa spotkania.

Veggie oficjalnie zawieszony przez Ultraligę!

Koronawirus atakuje

Panująca w ostatnim czasie epidemia koronawirusa 2019-nCoV ma wpływ również na esport. Już na początku otrzymaliśmy informacje o opóźnieniu chińskiej League of Legends Pro League. Dwa dni później Mikhail „Dosia” Stolyarov i Rustem „mou” Telepov poinformowali o zakończeniu swojej przygody z OneThree.TSG jeszcze przed debiutem w drużynie. Atakująca region choroba skłoniła ich do opuszczenia Azji, w związku z czym szukają ponownie nowych wyzwań. Środki ostrożności zastosowali również przedstawiciele LCK. Najważniejsze koreańskie rozgrywki w LoL-a odbędą się co prawda zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności. Co więcej, dwie chińskie drużyny Overwatch League postanowiły przeprowadzić natychmiastową relokację do Korei Południowej, by nie narażać zawodników. Niedługo po otrzymaniu tej wiadomości OWL zdecydowało się anulować mecze w Chinach zaplanowane na luty i marzec. FunPlus Phoenix, czyli drużyna aktualnych mistrzów świata League of Legends przekazała natomiast na pomoc ofiarom wirusa równowartość 288 tysięcy dolarów. Z kolei jej spółka-matka Tencent oddała na ten cel aż 43 miliony dolarów.

Rozesłano zaproszenia do zamkniętych eliminacji do Minora

ESL rozesłało zaproszenia do zamkniętych eliminacji do Minora. Na promocję na naszym kontynencie będzie dość trudno, gdyż na liście zobaczymy między innymi graczy Fnatic. W zawodach zagra również OG, w skład którego wchodzi Mateusz „mantuu” Wilczewski.

Jest Fnatic, jest FURIA, są i inni. Rozesłano zaproszenia do zamkniętych eliminacji do Minorów

Zakończyła się pierwsza kolejka Ultraligi

Za nami pierwszy tydzień drugiego sezonu Ultraligi. W odniesieniu do przewidywań ekspertów przez jego startem wielkiego zaskoczenia jednak nie było. Komplet punktów zgarnęli reprezentanci AGO ROGUE, K1ck eSports Club i Illuminar Gaming. Ani jednego triumfu nie odnieśli za to gracze piratesports.

Zwycięstwa zgodnie z planem. Trzy drużyny na czele tabeli po pierwszej kolejce Ultraligi

G2 Esports samotnie na szczycie tabeli LEC

Gracze G2 Esports po udanym tygodniu w League of Legends European Championship ciągle mogą się pochwalić pierwszym miejscem w lidze. Od rozpoczęcia rozgrywek Marcin „Jankos” Jankowski i jego ekipa nie przegrali ani jednej potyczki. Takiego szczęścia nie miał Team Vitality, w którym gra Jakub „Jactroll” Skurzyński. Formacja ta po przegraniu obu spotkań znajduje się na dole tabeli.

G2 samotnie na szczycie, Vitality i Schalke na szarym końcu. Drugi tydzień LEC zakończony

Aktualizacja CS:GO wprowadza istotne zmiany na znanych mapach

Valve znowu udostępniło rewolucyjną aktualizację CS:GO. Największe zmiany dotknęły Mirage’a i Traina, które są jednymi z najczęściej granych map.

Aktualizacja CS:GO: Istotne zmiany na Duście2, Mirage’u i Trainie

OG przedstawia nowy skład dywizji Dota 2

W styczniu skład mistrzów The International 2019 opuściło aż trzech zawodników. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy jednak ich następców. W składzie OG zagra między innymi były gracz Evil Geniuses oraz reprezentant Teamu Secret.

Mistrzowie The International 2019 znowu w komplecie. OG przedstawia nowy skład Doty 2


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k wciąż niepewny utrzymania w Quake Pro League, szósta porażka Polaka

Coraz więcej wskazuje na to, że Maciej "Av3k" Krzykowski nie uniknie jednak baraży o utrzymanie w Quake Pro League. Polski zawodnik na zakończenie ubi...