STS
fot.. BLAST Premier

Astralis odpada z BLAST Premier Spring Series, Complexity na lanowych finałach

Grupa B BLAST Premier Spring Series zapewniła nam sporo niespodzianek i to takich z gatunku tych naprawdę zaskakujących. Z zawodami pożegnał się bowiem już ich główny faworyt, Astralis. Z kolei promocję na wiosenne finały cyklu wywalczyło Complexity Gaming, na które nie stawiał praktycznie nikt. W piątek Astralis wyczerpało margines błędu, spadając do drabinki przegranych. Oznaczało […]

Grupa B BLAST Premier Spring Series zapewniła nam sporo niespodzianek i to takich z gatunku tych naprawdę zaskakujących. Z zawodami pożegnał się bowiem już ich główny faworyt, Astralis. Z kolei promocję na wiosenne finały cyklu wywalczyło Complexity Gaming, na które nie stawiał praktycznie nikt.

W piątek Astralis wyczerpało margines błędu, spadając do drabinki przegranych. Oznaczało to, że jeśli Duńczycy nadal marzą o zdobyciu bezpośredniego awansu na turniej finałowy, to nie mogą już pozwolić sobie na żadną wpadkę. Ale łatwiej powiedzieć, niż zrobić – co prawda początkowo podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena dość pewnie radzili sobie z Natus Vincere, wygrywając na Trainie 16:6, ale potem zaczęły się problemy. Wszystko dlatego, że wschodnioeuropejska formacja odpowiedziała na Nuke’u wynikiem 16:9, by na decydującym Inferno powrócić z wyniku 6:13. M.in. dzięki świetnej postawie Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva Na`Vi wygrało finalnie 16:14 i pozostało w grze o bilet do Moskwy, podczas gdy Skandynawowie będą musieli powalczyć o niego podczas zawodów Showdown.

Kilka godzin później na serwerze zameldował się też Team Vitality, który w obliczu wcześniejszych rozstrzygnięć wydawał się mieć spore szanse na zajęcie miejsca w czołowej dwójce. Co prawda naprzeciwko zawodników francuskiej formacji stanęło Complexity Gaming, czyli piątkowy pogromca Astralis, ale dla wielu tamten rezultat był tylko „wypadkiem przy pracy” i jednorazowym wyskokiem. Szybko jednak okazało się, że wcale tak nie było. Will „RUSH” Wierzba i jego koledzy także i tym razem prezentowali się naprawdę dobrze, a ich wygrana nie była tak naprawdę zagrożona ani przez moment. Szczególnie na drugiej mapie, Inferno, gdzie przewyższali oni rywali pod niemal każdym względem, ogrywając ich 16:5 i awansując tym samym na turniej finałowy.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

8 lutego

1. runda drabinki przegranych

16:30 Natus Vincere 2:1 Astralis
Train 6:16
Nuke 16:9
Inferno 16:14

Finał drabinki wygranych

20:30 Team Vitality 0:2 Complexity Gaming
Mirage 10:16
Inferno 5:16

Wciąż szanse na niedzielny awans na wiosenne finały mają Natus Vincere i Team Vitality, które powalczą między sobą w bezpośrednim pojedynku. Nie będzie to jednak koniec emocji, bo potem jego zwycięzca stanie naprzeciwko Complexity Gaming w walce o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie.

Niedzielny harmonogram wygląda tak:

9 lutego

Finał drabinki przegranych

16:30 Natus Vincere vs Team Vitality BO3

Finał

20:30 Complexity Gaming vs Na`Vi/Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Series 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split W1

Inspired: Soraka jest trochę irytująca, mam nadzieję, że Riot coś z nią zrobi

Trzeci tydzień League of Legends European Championship Spring 2020 nie był szczególnie udany dla Rogue. Zespół Kacpra "Inspireda" Słomy i Oskara "Vand...