STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Oczekiwania vs rzeczywistość. K1ck miażdży devils.one w Ultralidze

Miała być zacięta walka o drugą lokatę, a zamiast tego była deklasacja, dominacja i na końcu dekapitacja. Na ocenę „D” w amerykańskiej skali zasługuje devils.one, a i to może być nieco za wysoki stopień. DV1 od początku do końca wyglądało o klasę gorzej niż K1ck eSports Club, które dzięki tej wygranej oddaliło się od reszty zestawienia i jest coraz bliżej przypieczętowania drugiego miejsca w tabeli na koniec fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi.

K1ck eSports Club
1:0 devils.one
iBo
Renekton
Sinmivak
Mordekaiser
Shlatan
Gragas
Bruness
Jarvan IV
Matislaw
Azir
Czajek
LeBlanc
Pukistyle
Miss Fortune
Bullet
Varus
Raxxo
Nautilus
Pyrka
Taric

O początku spotkania będą chcieli jak najszybciej zapomnieć gracze devils.one. Najpierw w piątej minucie Mateusz „Czajek” Czajka nie zauważył zbliżającego się Oskara „Raxxo” Bazydło i oddał wspierającemu K1ck pierwszą krew, a sekundy później padł również Jakub „Sinmivak” Rucki. W dziesiątej minucie wiceliderzy zestawienia dołożyli do swojego dorobku trzy kolejne eliminacje, wygrywając pierwszy teamfight na górnej alei, a wkrótce po tym poskromili również Herolda.

CZYTAJ TEŻ:
Bez niespodzianki. PRIDE ulega AVEZ w kolejnym meczu Ultraligi

Różnica w złocie jeszcze przed upływem dziesiątej minuty przekroczyła cztery tysiące, a K1ck świadome ogromnej przewagi nie zwalniało tempa. Sytuacji Diabłów zdecydowanie nie poprawiły ani krytyczny błąd Roberta „Bulleta” Pruchniewskiego, ani tym bardziej quadra kill zdobyty przez Mateusza „Matislawa” Zagórskiego pomimo utraty Herolda. Dosłownie sekundy po pojawieniu się Nashora deficyt w funduszach przekroczył dziesięć tysięcy, co najlepiej obrazuje różnicę między obiema drużynami. W 25. minucie na konto K1ck trafił również pierwszy Nashor, który był gwoździem do trumny DV1. Jeszcze z fioletowym wzmocnieniem Łukasz „Pukistyle” Zygmunciak i spółka przełamali obronę rywali, a następnie po wygranej walce postawili kropkę nad i.

Wraz z końcem tego spotkania zakończył się również kolejny dzień Ultraligi. Czołowe rozgrywki League of Legends w Polsce wrócą już jutro o 17:30, a wznowi je pojedynek devils.one z AVEZ Esport. Niezmiernie ekscytujące starcie czeka nas na sam koniec, bo około 20:30 K1ck eSports Club podejmie AGO ROGUE. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Show must go on – startuje ostatnia kolejka LCK przed zapowiedzianą dziś przerwą

Choć wydawało się, że faza zasadnicza League of Legends Champions Korea odbędzie się zgodnie z zapowiedzianym kalendarzem, to dzisiaj ogłoszono, że do...