Choć wydawało się, że faza zasadnicza League of Legends Champions Korea odbędzie się zgodnie z zapowiedzianym kalendarzem, to dzisiaj ogłoszono, że dojdzie do przerwy w rozgrywkach wywołanej koronawirusem. W efekcie zamiast dziesięciu spotkań zaplanowanych na ten tydzień zobaczymy tylko pięć pierwszych – pozostałe, jeśli w ogóle się odbędą, to w późniejszym, nieokreślonym jeszcze terminie.

Przejdźmy jednak już do tego, co dokładnie nas czeka, a nie tego, co nas ominie. Piątą rundę zmagań zainauguruje starcie DAMWON Gaming z DragonX, czyli drużyn z górnej części tabeli. W lepszej sytuacji jest DRX, które zajmuje trzecią lokatę, podczas gdy DWG wciąż balansuje na krawędzi strefy premiowanej awansem do play-offów. Już jutro do bezpośredniej walki o piąte miejsce może wrócić Hanwha Life Esports, które około 12:00 podejmie APK Prince. To spotkanie nie powinno sprawić większych problemów podopiecznym Sona "Kezmana" Dae-younga, bo beniaminek LCK w dalszym ciągu walczy o wydostanie się z dolnych rejonów tabeli. Z ośmiu dotychczas rozegranych spotkań APK wygrało tylko jedno.

CZYTAJ TEŻ:
LCK zostanie zawieszone przez epidemię koronawirusa

Następnego dnia w akcji zobaczymy dwie formacje znajdujące się obecnie na samym szczycie – Gen.G oraz T1. Jako pierwsi do walki staną Park "Ruler" Jae-hyuk i spółka, a ich rywalem będzie SANDBOX Gaming, które obecnie plasuje się na ósmym miejscu w zestawieniu. Znacznie bardziej emocjonująco zapowiada się drugie czwartkowe spotkanie, bo w nim rywalem zespołu Lee "Fakera" Sang-hyeoka będzie Afreeca Freecs z czwartego miejsca. I choć obie formacje są stosunkowo blisko w zestawieniu, to T1 idzie na razie jak burza – wyłączając wpadkę w pierwszym tygodniu z HLE. Faker i spółka pokonali już wszystkich rywali z górnej połowy tabeli za wyjątkiem właśnie AFs. W ostatnim meczu tej kolejki zobaczymy natomiast Griffin i kt Rolster – do niedawna obie te formacje zajmowały dwie z trzech najniższych lokat, ale w poprzedniej rundzie KT przebudziło się i odbiło się od dna. To stawia drużynę Lee "Kuro" Seo-haenga w roli faworyta.

Harmonogram piątego tygodnia LCK 2020 Spring Split wygląda następująco:

Środa, 26 lutego
9:00 DAMWON Gaming vs DragonX BO3
12:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs APK Prince BO3
Czwartek, 27 lutego
9:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs Gen.G BO3
12:00 Afreeca Freecs vs T1 BO3
Piątek, 28 lutego
9:00 Griffin vs kt Rolster BO3

Wszystkie mecze LCK 2020 Spring Split będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Transmisja będzie rozpoczynała się codziennie o 9:00. Wyniki poprzedniej kolejki i aktualną klasyfikację znajdziecie w naszym podsumowaniu tygodnia, natomiast rezultaty wszystkich dotychczasowych meczów – w tym miejscu.