STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

devils.one po świetnym comebacku wygrywa batalię z AVEZ w Ultralidze

Inauguracyjne spotkanie w ramach drugiego dnia biążącego tygodnia Ultraligi dostarczyło nam sporej dawki wrażeń, głównie za sprawą zawodników devils.one, którzy pokonali AVEZ Esport po ponad 40-minutowej szalonej batalii. Tym samym zespół Roberta „Bulleta” Pruchniewskiego wciąż pozostaje w walce o drugie miejsce fazy zasadniczej Ultraligi.

AVEZ Esport
0:1 devils.one
Czaru
Yorick
Sinmivak
Gangplank
Bolszak
Sejuani
Bruness
Jarvan IV
bucu
LeBlanc
Czajek
Diana
Trenie
Senna
Bullet
Ziggs
kubYD
Tahm Kench
Pyrka
Zilean

Świetny start zaliczyło AVEZ, które nie tylko przelało Pierwszą Krew, ale także szybko pozyskało kolejną eliminację, wychodząc na delikatne prowadzenie we wczesnej fazie rozgrywki. W kolejnych minutach Ośmiornice dopisały do swojego dorobku kolejne dwa zabójstwa, a także znacznie lepiej kontrolowały obiekty, takie jak smoki. Pierwsza odpowiedź ze strony graczy devils.one pojawiła się dopiero przed 20. minutą za sprawą Mateusza „Czajka” Czajki. To jednak było ostatnie zabójstwo, jakie uświadczyliśmy w tym meczu przez kolejne dziesięć minut, bo obie drużyny skupiły się na pozyskiwaniu przedmiotów i nie podejmowały ryzyka, co korzystnie działało na obie kompozycje.

Akcja rozpoczęła się po 30. minucie, wtedy bowiem AVEZ zdobyło Barona, a także zgładziło dwóch rywali. Szybko po tym ekipa Krystiana „Czara” Przybylskiego przystąpiła do oblężenia bazy DV1, gdzie nie potrafiła przebić się przez Gangplanka i Ziggsa, którzy ekspresowo likwidowali nacierające stwory AVEZ. Ostatecznie Marcin „bucu” Świech i spółka pozbawili oponentów inhibitora, jednak wkrótce sytuacja zaczęła się zmieniać i to Diabły zdobywały coraz to więcej eliminacji. Gwoździem do trumny był błąd Mateusza „Treniego” Zabielskiego, który zapewnił devils.one Starszego Smoka, a to z kolei pozwoliło tej właśnie formacji odwrócić losy spotkania i zwyciężyć.

CZYTAJ TEŻ:
AGO ROGUE pewne występu w małym finale Ultraligi, K1ck ucieka bezpośrednim rywalom

Wszystkie spotkania Ultraligi możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Więcej szczegółowych informacji na temat ligi znaleźć można też w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Kolejny Clash w LoL-u w połowie marca

Jeśli wspinanie się po drabince rankingowej w League of Legends nie przynosi wam wystarczających emocji i z niecierpliwością wypatrujecie startu kolej...